Úvod DŮM A ZAHRADA Známý zahrádkář nám řekl, jak se starat o orchideje. Tyto triky jsou...

Známý zahrádkář nám řekl, jak se starat o orchideje. Tyto triky jsou úplně zadarmo


Orchidej je jednou z oblíbených rostlin v mnoha domácnostech. Jedna nevýhoda spočívá v tom, že své květy neukazují tak často. Někdo kupuje účinnější hnojivo a někdo se stará šokující terapií tím, že jí nechá v temné místnosti.

Dnes vám ukážeme triky, s nimiž vaše orchidej bude kvést po celý rok!

Zkontrolujte věk rostliny

Pokud jste si koupili rostlinu a nekvete, je to pravděpodobně mladá orchidej. Určete věk rostliny počítáním výhonků. V dospělosti, kdy je připravena k rozkvětu, by měla mít 5 až 8 výhonků. Pokud se květy objeví v mladším věku, je možné, že už nebudou mít sílu regenerovat se.

Nepřemisťujte orchidej

Postavte jí na okenní parapet a v žádném případě jí nepohněte s kvetináčem. Koneckonců, změna prostředí je pro ně zbytečným stresem a utrpením. Orchideje reagují na světlo, takže pokud je chcete přesunout na jiné místo, vyberte stejnou stranu, na které svítilo, jako dříve.

Monitorujte stav kořenového systému

Všichni milovníci orchidejí vědí, že kořeny této rostliny se aktivně účastní procesu fotosyntézy. Proto je nezbytné, aby nebyla umístěna do keramického hrnce, ale do průhledné nádoby.

Dávejte pozor na osvětlení

 

Denní světlo je jedním z důležitých faktorů, které ovlivňují rozkvět. Bez denního světla, které je asi 10-12 hodin denně, nebude kvést. Z tohoto důvodu je třeba pro zimní osvětlení používat speciální žárovky. Pokud je nemůžeš koupit, stačí běžná žárovka. Neohřívají se a mohou být proto umístěny o několik centimetrů nad listy.

Malý rozdíl mezi teplotami

Podnětem k rozkvětu orchidejí může být také malý teplotní rozdíl mezi denní a noční teplotou vzduchu. Proto je žádoucí, aby byla teplota vzduchu v noci o 5-6 ° C nižší než během dne.

Samozřejmě, v zimě je těžší zajistit takové podmínky, ale od pozdního jara až do začátku podzimu mohou být orchideje uloženy ve venkovním prostředí. Během zimy by měla být místnost, kde se orchideje nacházejí co nejvíce větrat.

Správné zalévání

Pokud chcete, aby se vaše rostlina cítila dobře, zalejte ji pouze tehdy, když je půda suchá. V ideálním případě aby voda, která má být zavlažována, měla být deštová, ale můžete použít obyčejnou, balenou vodu.

Nepoužívejte vodu z vodovodu. Chlor nacházející se v takové vodě popaluje kořeny rostlin.

Jak vám záleží na těchto úžasných květinách? Sdílejte své tajemství v komentářích!
loading...

Kam dál?