Úvod RADY A TIPY ZNÁMÝ ZÁHRADKÁŘ NÁM ŘEKL, JAK PEČOVAT O orchideje. Tyto triky jsou zcela...

ZNÁMÝ ZÁHRADKÁŘ NÁM ŘEKL, JAK PEČOVAT O orchideje. Tyto triky jsou zcela ZDARMA


Orchidej patří mezi oblíbené rostlinky v mnoha domácnostech. Jednou nevýhodou je, že své květy neukazují tak často. Někdo si koupí účinnější hnojivo a někdo rostlince udělá šokovou terapii tím, že ji nechá na nějaký čas v tmavé místnosti.

orchideje-rady1

 

 

Dnes vám ukážeme triky, se kterými bude vaše orchidej kvést po celý rok!

Zkontrolujte věk rostliny

Pokud jste si koupili rostlinu a nespěchá se, aby vás potěšila svými kvítky, pravděpodobně jde o mladou orchidej. Určit stáří rostlinky můžete sečtením výhonků. V dospělosti, kdy je připravena kvést, by měla mít 5 až 8 výhonků. V případě, že se kvítky objeví v mladším věku, je možné, že už nebude mít sílu na regeneraci.

orchideje-rady2

 

 
nepřemisťujte rostlinu
Vyčleňte její místo na okenním parapetu a v žádném případě ji neposouvejte s květináčem. Konec konců změna prostředí je pro ně zbytečný stres a utrpení. Orchideje reagují na světlo, takže pokud je chcete přesunout na jiné místo, zvolte stejnou stranu, na které na ni dopadalo světlo, tak jako předtím.

orchideje-rady3

Sledujte stav kořenového systému
Všichni milovníci orchideje vědí, že kořeny této rostliny se aktivně podílejí na účast v procesu fotosyntézy. Proto je nezbytné, aby nebyla umístěna v keramickém květináči, ale v průhledné nádobě.

orchideje-rady4

 

 
Postarejte se o osvětlení
Denní světlo je jedním z důležitých faktorů, které mají vliv na kvetení. Bez denního světla, což představuje přibližně 10-12 hodin denně, nebude kvést. Z tohoto důvodu, by se během zimního období měli na jeho osvětlení použít speciální žárovky. Pokud si je nemůžete koupit, budou stačit i běžné úsporné žárovky s bílým světlem. Nezahřívají se a proto mohou být umístěny několik centimetrů nad listy.

orchideje-rady5

Malý rozdíl mezi teplotami
Podnětem k rozkvětu orchidejí může být i malý teplotní rozdíl mezi denní a noční teplotou vzduchu. Je proto žádoucí, aby teplota vzduchu v noci byla o 5-6 ° C nižší, než v průběhu dne.

Samozřejmě, že v zimě je obtížnější zajistit takové podmínky, ale od pozdního jara do začátku podzimu mohou být orchideje skladovány ve venkovním prostředí. Během zimy by se měla místnost, kde se orchideje nacházejí co nejvíce větrat. Dělejte to ale opatrně, protože  ti může orchidejím způsobit průvan, což by nebylo dobré.

orchideje-rady6

 

 
správné zalévání
Chcete-li, aby se vaše rostlinka cítila dobře, měli byste ji napojit pouze tehdy, když bude její půda suchá. V ideálním případě by voda na zalévání měla být dešťová, ale můžete použít obyčejnou, převařenou.

V žádném případě ji nezalévejte vodou z kohoutku. Chlór, který se nachází v takové vodě, spálí rostlince kořeny.

Jak se vy staráte o tyto úžasně květiny? Podělte se o vaše tajemství v komentářích!

orchideje-rady7
loading...

Kam dál?