Známý lékař naléhá na rodiče, aby nedělali tutéž chybu při léčbě kašle u dítěte!


Často se stává, že pokud se u dítěte vyskytne kašel, dokážeme si s tím snadno poradit i my sami. Jednoduše jdeme do lékárny, koupíme sirup proti kašli a ani nevíme, že tím svému potomkovi ubližujeme.

„Jen během jedné hodiny jsem při zapnutém televizoru postřehl 8 reklam na léky, které by se podle výrobců v případě kašle měli ihned užít. Už jsem to víc nemohl poslouchat! Lidé, dávejte si pozor! „, Říká Dr. Komárovská.

Jak vyléčit silný kašel?

doktor1

 

 
Nejčastěji reklamy proti kašli vyskytující se v televizi, jsou léky na vlhký nebo suchý kašel. Hlavní funkcí těchto léků je zvýšení tvorby hlenu, které se pak snadněji vykašlává.

Když má dítě rýmu, kašel a horečku, jedná se o onemocnění horních cest dýchacích. Proč byste tedy měli rozpouštět množství hlenu v plicích, pokud vaše dítě má jen rýmu nebo bolesti v krku?

Léky proti kašli jsou občas nutné při některých onemocněních dolních cest dýchacích – zánět průdušek či zápal plic. Tyto látky by měly být rostlinného původu! Všechny onemocnění by však měli léčit lékaři a ne lidé ovlivněni reklamou.

doktor2

 

 
Dětský kašel je slabší, než ten dospělý. Po požití léků na vykašlávání, děti často nejsou schopné vykašlat i zbývající množství hlenů. Není divu, že v mnoha zemích se mukolytika k léčbě vlhkého kašle a vykašlávání nedoporučují podávat dětem mladším 5 let a dát to dítěti do 2 let se považuje za trestný čin.

Jak vyléčíte suchý kašel?

Mrkvovou šťávou, čerstvě vylisovanou, v poměru 1: 1 spolu s mlékem. Tento nápoj podávejte 4 až 5-krát denně. Také můžete zkusit čaj ze sušených plodů kaliny obecné.

doktor3

 

 
Efektivní účinek na hleny má i čistý chladnější vzduch (+18 až + 20 ° С) v místnosti, kde se dítě nachází a také dostatečné množství teplých tekutin. Sledujte i vlhkost v dětském pokoji! Měla by být mezi 40-70%. V nedýchatelný místnosti se stav dítěte nemusí zlepšovat. Pokud k tomu přičteme ucpaný nos a zvýšenou teplotu, může se stát, že z obyčejného nachlazení to přejde do měsíční léčby zápalu plic.

doktor4

 

 
Je třeba říci, že léky proti kašli, které si koupíte v lékárně mohou být nebezpečné. Kašel, jak víme, není jen nepříjemný symptom. Je to jeden z důležitých způsobů, jak si dokážeme vyčistit plíce. Potlačování a tlumení kašle může vést k hromadění hlenu v plicích, což s velkou pravděpodobností povede k zánětu průdušek, plic, k narušení plicní ventilace a k dalším problémů. Mimo jiné, zneužívání léků proti kašli vede ke zhoršení funkce jater a ledvin.

Použití léků proti vlhkému kašli je kontraindikováno. Jak již bylo výše uvedeno, potlačování kašle může vést ke zhoršení nemoci, protože hleny nejdou ven, ale nadále zůstávají v těle.

doktor5