Zkušený dietolog řekl, jaký produkt způsobuje rakovinu. Podívejte se, aby jste se vyhnuli nezdravému!


Plusy a mínusy jedení masa vidíme všude kolem. Objem produkce masa neustále roste, v srdcích lidí probouzí stále více a více soucitu ke zvířatům.

Lidstvo i nadále jí maso, ale stále existuje celá řada důvodů, které Vás tlačí proč maso nejíst nebo naopak jíst.

1

Několik dobrých důvodů, které Vás budou nutit ke snížení množství masných výrobků ve stravě.

2

 

 

 

Snížení rizika vzniku rakoviny

Ukazuje se, že maso – bylo v určité období karcinogenní. V roce 2015 WHO provedlo několik testů, které ukázali, že několik potravin může způsobit rakovinu. Tím, že jíte uzené maso, uzeniny a hamburgery zvyšujete riziko rakoviny tlustého střeva o 18%. Tyto výrobky jsou samozřejmě chutné, ale co se stane s vašim tělem?

3

Snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění

Syschemická choroba srdeční je jednou z nejčastějších příčin úmrtí. Přepnutí na rostlinnou stravu je vynikající prevencí proti onemocnění kardiovaskulárního systému.

4

 

 

Hubnutí

Obezita je přímo spojena se spotřebou mastných masných výrobků, zejména vepřového masa, klobásy a uzenářské výrobky. Pokusit snížíte konzumaci těchto mastných masných výrobků, prospějete svému tělu v mnoha ohledech.

5

Záchrana planety

Podle OSN, masný průmysl spotřebovává asi 70% veškeré sladké vody na planetě. Množství emisí skleníkových plynů v zemědělství je také poměrně velké. Snížení spotřeby masa lidstva může významně ovlivnit situaci v oblasti klimatu a snížit spotřebu zdrojů.

6

 

Bude se Vám chtít méně spát

Většina vegetariánů tvrdí, že potřebují méně spánku, že mají svěží pocit a jsou plní energie. Vše je logické, protože rostlinné potraviny jsou tráveny mnohem jednodušeji, což eliminuje zbytečnou zátěž na trávicí ústrojí.

7

Rozbalte kulinářství

Ovoce, zeleninu, bylinky, obiloviny a ořechy jsou tolik chutné! A co je nejdůležitější jsou nesmírně zdravé.

8

 


Tím, že přestanete jíst maso pomůže zvýšit Vaše kulinářské obzory a objevovat nové chutné pokrmy. Samozřejmě je nutné podotknout, že pokud se rozhodnete nejíst maso, můžete si ho občas dát nebo tělu dodat potřebné bílkoviny v jiné formě.

0 Zkuste občas nahradit šťavnatý kus masa nebo uzené klobásy za fazole, čočku a ořechy. To je neocenitelným přínosem pro Vaše zdraví a blaho naší planety jako celku.

9

V případě, že článek byl pro vás užitečné, ujistěte se, že jej sdílíte s přáteli.