Úvod ZDRAVÍ Tělo Zkontrolujte si štítnou žlázu! Vše, co ke kontrole potřebujete, je pouze teploměr!

Zkontrolujte si štítnou žlázu! Vše, co ke kontrole potřebujete, je pouze teploměr!


Před 50 lety zkoumal Dr. Broda Barnes poruchy endokrinního systému a zvláště se zabýval hypotyreózou, tedy sníženou funkcí štítné žlázy.

Publikoval několik knih, ve kterých tvrdil, že hypotyreóza je ve společnosti vysoce poddiagnostikovaným onemocněním, odpovědným za množství dalších přidružených zdravotních problémů.

Sníženou funkcí štítné žlázy trpí až 40 % populace oproti oficiálním statistikám, které udávají pouze 5 %. Barnes proto vyvinul domácí diagnostický test, který se stal známým pod názvem „Barnesův test bazální teploty“. Je snadný, rychlý a dokáže vypovídat o funkci vaší štítné žlázy.

Bernesův Test

Než si večer lehnete do postele, položte si vedle sebe na noční stolek teploměr pro měření tělesné teploty.

Až se ráno vzbudíte, nevstávejte z postele, ale hned si dejte teploměr do podpaží. Podržte ho tam 10 minut. Pokud máte novější digitální, tak, dokud nepípne.

Teplota, kterou naměříte, se jak jsme již zmínili, nazývá „časná ranní bazální teplota“. Normálně by měla být mezi 36.6 až 36.8˚C.

Poznámka: Buďte si ale vědomi toho, že infekční choroby, ženy během menstruace a některá chronická zánětlivá onemocnění jako artritida mohou způsobovat zvýšení této ranní teploty.

VÝSLEDEK TESTU NAJDETE NA DALŠÍ STRÁNCE ➔

1
2loading...

Kam dál?