Úvod ZDRAVÍ Tělo Ženské břicho by mělo být měkké! Tipy od gynekoložky pro ženy, které...

Ženské břicho by mělo být měkké! Tipy od gynekoložky pro ženy, které mají rády sport.


Buchtičky na břiše a perfektní zadek jsou trendem dnešních žen. Fotografie jejich ideálních postav se nacházejí na nejedné sociální síti, kde reprezentují zdravý životní styl.

Je to ale opravdu tak zdravé?

1

Buchty na břiše

V případě, že máte na břiše buchtičky, může se stát, že vaše vnitřní orgány budou staženy a brzděné vykonávat produktivní funkci. Není to jen tak, když se řekne: „Ženské břicho by mělo být měkké,“ nebo „Psychika ženy se nachází v jejím břiše.“ V mnoha kulturách se masáž břicha provádí za účelem uvolnění tkáně a odstranění jakéhokoli napětí.

3

 

 
Samozřejmě, neznamená to, abyste si místo cihliček pořídili na břiše tlustou vrstvu tuku, protože i viscerální tuk má negativní vliv na vaše vnitřní orgány.

4

Ty ženy, které plánují těhotenství by měli vědět, že nadměrné množství cviků jako sed-leh a tzv. plank, ztenčuje svalstvo na břišní stěně. Během těhotenství, místo toho, aby se svaly natáhli a stali se „síťkou“ pro miminko, se jednoduše rozptýlí.

5

Pevný a kulatý zadek

Takový zadek vypadá perfektně, o tom není pochyb. Dosáhnete to pravidelným tréninkem zvedáním těžkých vah. Nicméně mnoho žen si při nadměrné zátěži neuvědomuje, jak si může ve skutečnosti ublížit.

6

 

 
Každá z žen má pánevní dno. U mužů je uzavřeno a u žen je rozšířeno v oblasti děložního čípku.

7

Hubené ženy, které během války vykácely les a nesly na sobě těžké pytle, často trpěly vypadáváním orgánů z pochvy. Je jen otázkou času, jak to ovlivní dnešní ženy, ale je jasné, že intimní svaly budou po určité době oslabovat.

8

Co nejméně tuku

Mnoho žen věří, že tělesný tuk by se na dokonalém těle neměl vůbec nacházet. Takto se raději vrhli na intervalové cvičení, kardio a vyčerpávající diety. Výsledkem je úplná absence menstruace a mnoho jiných vedlejších zdravotních problémů.

9

 

 
Jsou to právě tukové zásoby, které jsou dobrým výchozím bodem na proměnění testosteronu na estrogeny (mužský hormon na ženský). Bez této transformace by ženám chyběly ženské pohlavní hormony a měli tak problémy s pletí a ochlupením.

10

Netvrdíme, že byste měli hned přestat cvičit a zdokonalovat své tělo. Pokuste se však ve všem najít zlatou střední cestu a nezacházejte zbytečně do extrémů.