Ženské břicho by mělo být měkké! Tipy od gynekoložky pro ženy, které mají rády sport.


Buchtičky na břiše a perfektní zadek jsou trendem dnešních žen. Fotografie jejich ideálních postav se nacházejí na nejedné sociální síti, kde reprezentují zdravý životní styl.

Je to ale opravdu tak zdravé?

1

Buchty na břiše

V případě, že máte na břiše buchtičky, může se stát, že vaše vnitřní orgány budou staženy a brzděné vykonávat produktivní funkci. Není to jen tak, když se řekne: „Ženské břicho by mělo být měkké,“ nebo „Psychika ženy se nachází v jejím břiše.“ V mnoha kulturách se masáž břicha provádí za účelem uvolnění tkáně a odstranění jakéhokoli napětí.

3

 

 
Samozřejmě, neznamená to, abyste si místo cihliček pořídili na břiše tlustou vrstvu tuku, protože i viscerální tuk má negativní vliv na vaše vnitřní orgány.

4

Ty ženy, které plánují těhotenství by měli vědět, že nadměrné množství cviků jako sed-leh a tzv. plank, ztenčuje svalstvo na břišní stěně. Během těhotenství, místo toho, aby se svaly natáhli a stali se „síťkou“ pro miminko, se jednoduše rozptýlí.

5

Pevný a kulatý zadek

Takový zadek vypadá perfektně, o tom není pochyb. Dosáhnete to pravidelným tréninkem zvedáním těžkých vah. Nicméně mnoho žen si při nadměrné zátěži neuvědomuje, jak si může ve skutečnosti ublížit.

6

 

 
Každá z žen má pánevní dno. U mužů je uzavřeno a u žen je rozšířeno v oblasti děložního čípku.

7

Hubené ženy, které během války vykácely les a nesly na sobě těžké pytle, často trpěly vypadáváním orgánů z pochvy. Je jen otázkou času, jak to ovlivní dnešní ženy, ale je jasné, že intimní svaly budou po určité době oslabovat.

8

Co nejméně tuku

Mnoho žen věří, že tělesný tuk by se na dokonalém těle neměl vůbec nacházet. Takto se raději vrhli na intervalové cvičení, kardio a vyčerpávající diety. Výsledkem je úplná absence menstruace a mnoho jiných vedlejších zdravotních problémů.

9

 

 
Jsou to právě tukové zásoby, které jsou dobrým výchozím bodem na proměnění testosteronu na estrogeny (mužský hormon na ženský). Bez této transformace by ženám chyběly ženské pohlavní hormony a měli tak problémy s pletí a ochlupením.

10

Netvrdíme, že byste měli hned přestat cvičit a zdokonalovat své tělo. Pokuste se však ve všem najít zlatou střední cestu a nezacházejte zbytečně do extrémů.