Žena si do koupele přidala trochu hořčici. Když zjistíte proč, uděláte to samé


Je pravděpodobné, že jste si dosud neuvědomili, že oblíbená hořčice má i jiné využití než to, že si ji natřením na sendvič nebo použijete do omáček, či na hotdog. Proteiny, vláknina, vitamíny a minerály v hořčici přispívají k dobrému zdraví.

Hořčice znali již staří Římané a dokonce i Egypťané. Míchaly nekvašené víno a hořčičná semena a zhotovili první verzi hořčice neboli „must“, z čehož později vznikl anglický název „mustard“. Dnes má hořčice opravdu všestranné využití.

Zastavuje křeče

horcice koupel1

 

 
Toto je skvělý tip, pokud trpíte častými křečemi. Pokud máte pocit, že křeč přichází, vezměte jednu polévkovou lžíci hořčice a potřete si jí postižené místo. Hořčice křeč odstraní a zabrání v jeho návratu.

Zklidňuje popáleniny

Pokud máte malou popáleninu, pusťte si na ni nejprve studenou vodu. Pak ji potřete kouskem hořčice. Nejen, že se nevytvoří puchýře, ale ztratí se i nepříjemná bolest. Hořčice obsahuje silnou protidráždivou látku, která zklidňuje pokožku a pomáhá při regeneraci.

Zmírňuje bolesti krku

horcice koupel2

 

 
Bolest v krku zmírníte tak, že smícháte 1 lžíci hořčičného semínka, šťávu z poloviny citronu, 1 lžíci medu a 11/4 šálky vařící vody. Ingredience smíchejte a nechte na chvíli odstát. Pak už jen stačí pravidelně kloktat.

Ničí rakovinu

Vědci věří, že sloučenina Allylisothiokyanát (AITC) je skvělým bojovníkem proti rakovině. Podle studie, která byla uvedena v časopise „Carcinogenesis“ je sloučenina AITC, kterou hořčice obsahuje něco, co výrazně zastavuje rakovinu močového měchýře. Vědci se také domnívají, že by hořčice a látky, které obsahuje dokázala vyléčit rakovinu úplně.

Relax pro unavené svaly

horcice koupel3

 

 
Máte po zranění bolavé svaly? V závislosti na závažnosti a umístění bolesti může hořčice pomoci zmírňovat bolest. Pokud vás bolí některé svaly nebo dokonce celé tělo, nejlepší řešení je koupel. Smíchejte si dvě lžíce hořčice s nějakou solí do koupele a poležte si ve vaně přibližně 20 minut.
Chcete-li utišit bolest v určité oblasti jako je např. spodní část zad, vytvořte si pastu, kterou natřete na postižená místa. Smíchejte jeden díl hořčičných semínek, dva díly mouky a přidejte trochu vody tak, aby vznikla hustá pasta. Pastu natřete na bolestivé místo a zajistěte obvazem. Nechte působit 20-30 minut.

Hloubkové zlepšení vlasů

horcice koupel4

 

 
Hořčičný olej dělá divy a to zejména tehdy, pokud ho použijete jako vlasový kondicionér. Do dlaní si dejte trochu oleje a vmasírujte do délek. Vlasy zabalte do ručníku a nechte působit 8 hodin. Pak už jen stačí opláchnout a umýt vlasy klasickým šamponem. Pokud budete mít zábal na vlasech během noci, ujistěte se, že se nedostane na vaše povlečení.

Ochraňte vaši zahradu

Whole seed mustard
Whole seed mustard


 

 
Je vaše zahrádka restaurace pro některé zvířátka? Dejte si trochu hořčice do nádobky a zavěste ji na dvířka nebo střechu zahrady. Pach hořčice připomíná zvířatům jakýsi zemědělský zápach, což je odrazuje.

Odstraňte zápach

Jste podráždění z toho, že některé vaše láhve a nádoby zapáchají i když jste jejich myli několik krát? Do lahví dejte pár lžiček hořčice a teplou vodu. Pořádně zaštěrkejte. Láhev opláchněte a uvidíte, že zápach je pryč. Tento trik také funguje na pánve a hrnce. Stačí když smíchejte hořčičný prášek s vodou a touto pastou vyčistíte nádobí. Všechny zápachy budou pryč.

Revitalizovaném pleť

horcice koupel6

 

[wp_ad_camp_1

 
Hořčice je skvělá složka, kterou si můžete přidat do masky na obličej. Hořčice má antioxidační a protizánětlivé účinky a vitamin E vaši pleť rozzáří. Naneste si tenkou vrstvu hořčice na obličej a nechte působit 15 minut. Opláchněte teplou vodou. Můžete také použít hořčičný olej, který vás zbaví tmavých skvrn na pleti a regeneruje vaši pokožku.

Pomáhá při nachlazení

horcice koupel7
Hořčice může pomoci při nachlazení, stačí ji aplikovat přímo na pokožku. Abyste odlehčili dýchací cesty, potřete si hrudník tenkou vrstvou hořčice a na ni umístěte vlhkou teplou hadřík. Kombinace teplé tkaniny a hořčice vám pomůže vyčistit dýchací cesty a bude se vám snadněji dýchat.