Žena si během koupele dala do vany hořčici. Když zjistíte důvod, uděláte to i vy


Pravděpodobně jste nevěděli, že oblíbená ingredience – hořčice, má i jiné využití než ke konzumaci. Hořčici lze použít nejen do hotdogů, ale například i na úlevu od bolesti v krku. Podle Livestrong, bílkoviny, vláknina, vitamíny a minerály obsažené v hořčici přispívají k pevnému zdraví.
Původ hořčice je v antickém Římě, který se s hořčicí seznámil díky Egypťanům. První hořčice vznikla smícháním nekvašeného vína s hořčičnými semínky.

Zastavuje křeče
Toto je skvělý tip pro vaši další delší cestu autem, či jiným dopravním prostředkem. Pokud cítíte, že přicházejí křeče, užijte lžíci hořčice. Hořčice vaše nohy před křečemi ochrání a také vás ochrání před jejich opětovným návratem.

Upokojuje popáleniny
Postižené místo opláchněte vodou a následně celé místo pokryjte vrtstvou hořčice.

Ulevuje od bolesti
Aby vás přestalo bolet hrdlo, smíchejte 1 lžíci horčičných semínek, šťávj z 1/2 citrónu, 1 lžíce soli, 1 lžíce medu a 1/4 poháru vařící vody. Směs nechte odstát pár minut aby prochladla a následně s ní kloktejte

zenakoupel3

Bojuje s rakovinou
Určitá složka hořčice bojuje proti rakovině a omezujerůst rakovinných buněk, hlavně v případě rakoviny močového měchýře. Vědci se dokonce domnívají, že hořčice dokáže rakovinu úplně vyléčit

Revitalizuje unavené svaly
Účinek záleží od vážnosti a místa bolesti svalů. Když vás bolí celé tělo, zvolte koupel, které je součástí i hořčice.

zenakoupel1

Regeneruje vlasy do hloubky
Olej z hořčičných semínek působí jako kondicionér. Nalejte si trochu oleje z hořčičiných semínek do dlaně a vmasírujte do vlasů – nechte působit 8 hodin a vlasy umyjte.

ochrání zahradu
Je vaše zahrada restaurací pro různé druhy zvířat? Na talíř nastříkejte hořčici a položte na roh záhonu, či zahrady. Vůně hořčice připomíná zvířatům pot farmářů, či dělníků. Talíř hořčice je dost na to, aby k vám do zahrady nezavítala nechtěná návštěva.

Uvolňuje dýchací cesty
Hořčice zaznamenala účinek i při nachlazení. Na uvolnění dýchacích cest aplikujte vrstvu hořčice na hrudník a přikryjte horkou vlhkou utěrkou. Kombinace teplé utěrky a hořčice vám umožní snadněji dýchat.