Úvod DOMÁCNOST Žena shromažďovala použité a staré láhve. Když jsem se zeptal proč, ...

Žena shromažďovala použité a staré láhve. Když jsem se zeptal proč, odpověď mě velmi překvapila!


V každé rodině, a to zejména po prázdninách, se hromadí skleněné lahve různých nápojů.

Někdo je prostě vyhodí do sběru. Prázdné láhve již nevyhazujte! Fantazie a trochu trpělivosti Vám ukáže lepší využití skleněných lahví.

Paleta barev, velikostí a tvarů lahví činí mnoho materiálu pro kreativitu. Můžeme z nich dělat neuvěřitelné množství užitečných a krásných věcí, jako jsou stylové vázy, svícny, sklenice, terária. Láhve mohou být transformovány do různých ozdobných předmětů a umístit je můžeme třeba nad postel na chalupě. Fantazii se meze nekladou!

Výrobky ze skleněných lahví

1. Vázy s květinami – nejstylovější, co v interiéru.

1

2

 

 
3

2. Svícen – nejlepší způsob, jak navodit romantickou atmosféru. Stačí láhev rozříznout napůl.
V případě, že doma nemáte řezačku na sklo,zajděte raději k někomu, kdo s řezáním skla má zkušenost.

4

 

 

5

6

 

3. Když je starý strop nudný, elegantním řešením bude zajímavý lustr, vyrobený z láhví vína. Lustr bude vypadat nádherně!

7

 

 
8

9

 

 
4. Řezané láhve – Můžete se obrátit na skleněnou dílnu, kde se láhev dá rozřezat na požadovaný tvar pomocí tepla. Řez může být například svislý s leštěnými hranami. Podívejte se, jak krásně to dopadne.

10

11

 

 

12

5. Krásný tvar láhve může být přizpůsoben pro dávkovače na tekuté mýdlo. Stačí koupit v obchodě dávkovací trysku a pevně ji upevnit k hrdlu láhve.

13

6. Další skvělý nápad – prázdné lahve jako stojanu v regálu. Skleněné lahve jsou neuvěřitelně odolné a silné – dokážou unést váhu dřevěných polic.

14

 

 
7. Řezání krků lahví a následné využití jako věšák. Dostaneme velmi stylový věšák!

15

 

 
8. Konferenční stolek ze skleněných lahví. Ocení jej každý host. Vyberte si vhodný tvar a velikost desky. Vyvrtejte otvory v desce na hrdla lahví a vložte lahev ve správné poloze.

16

17

 

 
9. Květináče z láhví, je velmi jednoduché vyrobit. Stačí vyříznout malý otvor ve stěně láhve.

18

19

10. Naplňte láhev obilím či ptačím zobem, otočte a zajistěte dřevěnou konstrukcí. Dolů stačí dát talířek a můžete instalovat krmítko na zahradu. Ptáci budou zobat jídlo, a samo se bude přisypávat krmení podle potřeby.

20

 

 
21

11. Zvonkohra – „hudba větru“  je vyrobena z řezu na několik kroužků skleněné láhve. Kroužky následně stačí spojit provázkem, který ozdobíme korálky a menšími ozdůbkami.

22

Úžasné artefakty, že? Pro mě, jsou velkým potěšením. Výrobou kreativních věcí ze skleněných láhví prospějete i životnímu prostředí. Inspirujte své známé!
Kam dál?