Úvod ZE ŽIVOTA Příběhy Žena chtěla ostříhat bezdomovce. Když uviděla, co má pod oblečením, zavolala záchranku...

Žena chtěla ostříhat bezdomovce. Když uviděla, co má pod oblečením, zavolala záchranku …


V USA žije asi 3 miliony lidí na ulici. Mezi nimi je i 57-letý John Lohlen z Philadephie. Za roky této existence úplně ztratil důvěru v lidi, protože většina z nich měla negativní přístup.

Po Johnovi stříleli a také ho přejelo auto. Při této nehodě si poranil páteř. Přes dolní končetiny se rozšířila infekce do celého těla. Dlouhou dobu se muž nemůže postavit na nohy.

John vypráví, když se ráno vzbudil, přešel na roh, kde žebral a seděl tam až do večera … Časem muž ztratil zcela víru v lidskost.

Ale v jeden den ho oslovila žena, že by ho chtěla ostříhat. Muž to odmítl, protože nechtěl mít s ní nic co dočinění. Ale žena mu řekla, aby popřemýšlel, možná změní svůj názor.


Tato žena se jmenuje Lolly. Pracuje pro organizaci, která pomáhá bezdomovcům. Stříhají je, nosí jim spací pytle nebo oděv, aby nějakým způsobem pomohli tulákem. John souhlasil se stříháním. Když ho Lolly stříhala, všimla si jeho nohy a John jí vypravoval celý příběh …

Ženě se rozhovor s Johnem zalíbil a chtěla mu pomoci. Muž byl převezen do nemocnice, kde ho začali léčit. Po nějakém čase, se John po dlouhé době mohl opět postavit na nohy.


Lolly říká: „Nikdy by mě nenapadlo, že se mohu tak připoutat k cizímu člověku. I nyní, jsme stále přáteli. “

Někdy musíme přestat myslet jen na sebe a podat pomocnou ruku těm, kteří to opravdu potřebují. Příběh Lolly a Johna jsou toho jasným svědectvím.

loading...

Kam dál?