Úvod ZE ŽIVOTA Příběhy Žena během těhotenství nešla ani jednou ke gynekologovi. Když jí však udělali...

Žena během těhotenství nešla ani jednou ke gynekologovi. Když jí však udělali ultrazvuk, nemohli uvěřit, že je ještě naživu.


Koncem března přišla do nemocnice ve městě Barnaul v Rusku 31 letá žena ve vysokém stádiu těhotenství.

Těhotná žena, která si přála zůstat v anonymitě, lékařům prozradila, že nedůvěřuje medicíně. Žena měla zanedlouho rodit a toto byla (na překvapení všech) její první návštěva nemocnice od početí.

114954470301

Cítila bolest a nepohodlí a stále neměla porodní křeče. Chtěla jen vědět, jestli je vše v pořádku. To, co se stalo později, se zapíše do dějin medicíny už navždy.

214954470302

 

 
Lékař matku důkladně vyšetřil a udělal její ultrazvuk. To, co uviděl na monitoru způsobilo, že musel okamžitě zavolat i své kolegy. Nemohl uvěřit svým očím.

314954470303

Dítě se totiž nevyvíjelo v děloze, ale v břišní dutině. Jednalo se o mimoděložní těhotenství – oplodněné vajíčko se tedy vyvíjí mimo dělohu. Takové těhotenství je velmi rizikové a ohrožuje život matky a dítěte.

Lékaři okamžitě zahájili císařský řez. Mimoděložní těhotenství se vyskytne u 1 z 625 milionů případů. Chirurg Vladimir Borok, který ženu operoval řekl, že na světě bylo zaznamenáno jen několik desítek takových případů.

414954470304

 

 
Šťastná matka a dítě operaci přežily a nic vážného se jim nestalo. Holčička má jméno Veronika – je řeckého původu a znamená phero – nést a nike – vítězství.

514954470305

Příběh šokoval celé Rusko a také lidi po celém světě. Na videu můžete sledovat reportáž na téma tohoto neuvěřitelně „kouzelného těhotenství“.
loading...

Kam dál?