Žena a její dům. O čem vypovídá nezájem o domácnost?


O čem vypovídá absence přání věnovat se domácnosti? Ustavičný nepořádek, nemyté nádobí …

V hloubi duše je za tím naděje, že tu práci udělá někdo za vás, nebo že všechny tyto problémy zmizí nějak samy o sobě. Svému muži a svým blízkým vysíláte zprávu, že jako žena jste úplně bezmocná.

Pořádek v domě bývá přirozenou vnitřní potřebou zralé ženy. Útulný domov je základem ženského života, na kterém stojí a opírá se o něj šťastný a vyrovnaný vztah s mužem i s dětmi.

Žena, která útulný domov nevytváří buď pro lenost nebo únavu, nemá určitě ani na to, aby budovala vztah s partnerem. Vzhled domácnosti je především ženiným dílem, měl by být hlavním zdrojem sil a inspirace pro ženu i celou rodinu. Útulný, uspořádaný dům dodává ženě sílu. Proto právě ona je na něm zúčastněná více než kdokoliv jiný.

 

 
Domácnost je ženiným zrcadlem. Velmi pravdivě odráží čím žijete, co cítíte, kam proudí vaše energie – ať do rodiny nebo mimo ni. Pokud domácnost volá po mužské ruce, nejprve nevíte budovat vztah s mužem. Z nějakého důvodu spoléháte jen na sebe, chcete mít vše pod svou kontrolou, nebo jste manžela nechala jít, protože ho nepotřebujete.
Řešení problémů a potřeb kolem domácnosti ukazuje na vaši schopnost požádat o pomoc a umění ji přijmout.

Jak to tedy zařídit, jak dodat domu na útulnosti?Classic-Provence-Style-House-in-Sweden-6

Nezačínejte úklidem, ale svými myšlenkami. Co chci? Jak chci žít dál? Jako dříve, nebo … Dům je živý, je základem, na kterém stojí váš život.

Jakákoliv domácí práce musí být uvědomělá. Musíte do ní vložit část sebe sama, své lásky. Ať žehlíte, vaříte nebo myjete podlahu. Pouze tak vznikne láskyplná energie domácnosti.

 

 
Mějte ke své domácnosti pozorný a úctyhodný vztah. Dodá vám to klid a harmonii. Nedovolte žádnému hromadění věcí, žádnou špínu. Neodkládejte potřebný únik. Dům bez ženské ruky má jen mlhavou budoucnost, není to domů.

Neutíráme jen prach, ale uvádíte energii do pohybu, aby nikde neustrnula. Nemyjte jen tak okna, ale otevíráte a odhalujete horizonty a plány pro celou rodinu.

Domácí práce nemusí být jen bezduché a tupé činnosti; pokud si uvědomíme jejich pravý význam, mohou se stát příjemnou činností. Mohou vás nabíjet a dělat šťastnou. Je to způsob, kterým členům své rodiny dáváte najevo svou lásku a péči.

Vzpomeňte si, jaké to bylo, když jste byla dítě a přiběhla jste zvenku domů. Nebylo důležité, jaký ubrus dala maminka na stůl, důležité bylo, že je doma útulně a je tam maminka. Jaký pocit štěstí a bezpečí vám to přinášelo!

Žena nemá být kuchařkou nebo uklízečkou, má být skutečnou hospodyní. Má svůj dům přetvářet, hrát se s jeho prostorem, ať je jakkoli malý, s prostorem, kde vše je podřízeno její myšlenkám, její přáním a její energie. Kde každý kout jí dodává sílu a podivuhodný pocit tepla, světla a krásy.