Zemřela filmová legenda! Toto je 5 nejlepších filmů s Budem Spencerem!


Znali jsme ho jako neporazitelného hrdinu, jehož údery ve filmech se staly legendárními. I když měl vždy nějaké to kilo navíc, na jeho projevu mu to neubíralo. Právě naopak. Vlastním jménem Carlo Pedersoli, ale celý svět ho znal pod jménem Bud Spencer. Tento charismatický herec se včera večer – 27. června 2016 ve věku 86 let v klidu rozloučil se světem v kruhu své rodiny.

Buda Spencera celý svět zná zejména díky italským westernovkám, ve kterých mu vždy asistoval jeho přímo až neodmyslitelný herecký partner Terence Hill.

Bud Spencer se svými úctyhodnými rozměry zaujal mnoha režisérů, vždyť najít kvalitního herce s výškou dva metry a s více než 100 kilogramy váhy v Itálii věru jednoduché nebylo. Svou hereckou kariéru začal v roce 1951, a to ve svých 32 letech. Do té doby se věnoval právu, které měl vystudované. Zlatá éra jeho filmů nastala od 70. let, kdy natáčel i několik filmů ročně. Jeho plodná kariéra pokračovala až do roku 2000, pak se omezil pouze na menší občasné úkoly.

Připomeňme si nyní tohoto fenomenálního herce výběrem z jeho nejznámějších filmů:


Bůh odpouští, já ne
boh-odpusta

První film, kde si zahráli Bud Spencer a Terence Hill poprvé hlavní úkoly, a to i poprvé pod svými pseudonymy. Je to klasický italský spaghetti western a Buda Spencera s Terencem Hillem vystřelil mezi áčkového italských herců.

Pravá a levá ruka ďábla
budspencerhill-prava-a-lava

Pokračování úspěšných italských westernů. Původně ve filmu měl hrát jen Bud Spencer, ale přesvědčil režiséra, aby hlavní hrdinové byli dva – on a Terence Hill.

Malý unavený Joe
maly-unaveny-joe

Asi nejznámější „špagety“ western, v němž hviezdilo duo Spencer & Hill. Film je pokračováním Pravé a levé ruky ďábla a je nabitý vtipnými situacemi. Drobeček v podání Buda Spencera svými legendárními „spencerovkami“ rozhodně nešetří.

Dvojníci
dvojnmici

Tentokrát to není dvojrole, ale štvorrola. Bud Spencer a Terence Hill představují dvou ustrašených milionářů, ale také dvou neohrožených ochránců, které jen tak něco nezastraší. O vtipné situace a poutavý děj rozhodně není nouze.

Milionový brouk
milionovy-chorba
Bud Spencer v podání neapolského policisty vyšetřuje zločiny v Africe. Po rozbití pašeráckých gangu v Jihoafrické republice si jde odpočinout do Egypta. Tam se ale hned se pouští do dalšího pátrání a odhaluje další nekalé záměry, které nemohou zůstat nepotrestáni.

Podle mnoha názorů tento film asi jeden z nejlepších, kde se v hlavní roli představil Bud Spencer.

Nejlepší způsob, jak uctít památku výborného herce, je ocenit jeho tvorbu. Pokud tedy budete mít čas a chuť, viz například jeden ze zmíněných filmů a vzdejte tak hold jednomu z největších italských herců.