Ze svého kašle jsem už byla zoufalá, ale pak jsem našla tyto dva recepty na domácí sirupy. Od té doby s ním nemám žádný problém


Hledáte způsob, jak co nejvíce eliminovat chemické látky ze svého života a žít zdravěji?

Obrovské množství chemických látek obsahují zejména léky. Dokážete při koupi říci na 100%, co daný lék obsahuje a zda je lék opravdu lékem pro nás a pro naše zdraví? A jestli to není jen jeden z mnoha výrobků bez vlivu velké na farmaceutické společnosti? Na tyto otázky se velmi těžko odpovídá a jedním z řešení je vyrobit si vlastní, domácí léčiva.

Zimní období přináší chřipku, či nachlazení. Dnes si ukážeme dva jednoduché recepty, jak si můžeme vyrobit účinný sirup proti kašli.

sirup1

 

 
Voda 250 ml, cukr 8 PL, česnek 4 stroužky, 1 cibule, 1 PL strouhaného čerstvého zázvoru (dětem raději bez něj – pálí), tymián 1 PL, majoránka 1 PL, citron 1 PL, med 1 PL, citronový (nebo jakýkoli jiný , dobrý) čaj – 1 sáček vyluhovat, vanilkový cukr 1 sáček (nemusí být, je spíše pro vůni).

Postup přípravy:

Vše smícháme dohromady (česnek a cibuli nakrájíme) a vaříme cca 10 minut, scedíme, po vychladnutí přidáme med a popíjíme během dne.

Druhý recept, trošku jednodušší, ale také velmi účinný, najdete na druhé straně článku.

sirup2

6PL medu, 3PL citrónové štávy, 1pl alpy.

Postup přípravy:

V zavařovacích láhvi nebo hrnku si smícháme citrónovou šťávu, med a Alpu. Následně danou směs pořádně protřepeme nebo zamícháme. Sirup užíváme i několikrát denně a je vhodný jako při suchém dráždivém kašli, tak i na utlumení vlhkého kašle.