Zdravé a chutné potraviny, díky kterým vyčistíte své tělo.


průchozí a čisté cévy v našem těle jsou základem našeho zdraví. Ucpané cévy nejdou opravit zrovna snadno. Pokud vás ucané cévy dostihnou, nastane kolotoč bolestí, lékařů a dokonce i operací. Těmto obtížím se ale můžete snadno vyhnout. Stačí jíst tyto potraviny a své cévy pravidelně pročišťovat. Rozjasníte svou pleť a naberete novou energii ve svém těle.

Ryby

Podle odborné studie provedené na Univerzitě v Southamptonu, jsou vysoce účinné při prevenci právě ucpávání cév. Zejména losos a tuňák obsahují omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které brání nepříjemné oxidaci cholesterolu, ukládání nánosů v cévách a tvorbě krevních sraženin.

Brusinková šťáva

Nejen skvěle chutná, ale také velmi pomáhá lidskému zdraví. Kromě účinků na cévy, je také vhodná jako prevence onemocnění močových cest a při redukci tělesné váhy.
Na pročištění arterií od nánosů a cholesterolu stačí vypít 3 sklenice brusinkové šťávy za týden.

Česnek

O skvělých účincích česneku se nemusíme nijak příliš zmiňovat. Mimo jiné je prevencí vysokého krevního tlaku a onemocnění srdce. Poslední studie ukázaly, že tato zelenina je také vysoce prospěšná proti kornatění tepen.

Špenát

Špenát je velmi bohatý na kyselinu listovou a draslík. Tyto dvě látky umožňují předcházet vysokému krevního tlaku a jsou tedy i prevencí srdečního selhání. Neméně důležitý je také obsahu luteinu, který chrání před věkem podmíněnou makulární degenerací očí.

Další SKVĚLÉ POTRAVINY najdete na další straně