Úvod RADY A TIPY Do života Zde je to, co nedělat po jídle. Lékaři po celém světě prosí,...

Zde je to, co nedělat po jídle. Lékaři po celém světě prosí, abyste se vzdali těchto návyků.


Mnozí z nás se snaží dodržovat vhodný jídelníček, aby byli zdraví a krásní, ale ne všichni si uvědomují, že to nestačí.

1

Ukázalo se, že to co sníme po jídle, je stejně důležité jako to, co jíme. Dávejte pozor na to, co zkonzumujete po těžkém jídle a zjistíte, kde děláte chybu.

1) Procházka

2

 

 
Určitě jste už slyšeli názory o tom, že je důležité, abychom se po vydatné večeři procházeli na čerstvém vzduchu. Okamžitá chůze po jídle vyvolává špatné trávení a žaludeční šťávy. Než půjdete na procházku, je nutné počkat 15-20 minut.

2) Ovoce

3

Reaguje spolu s dalšími produkty, což způsobuje proces kvašení a následné problémy s trávením. Lékaři doporučují jíst ovoce 1 hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle.

3) Čaj

4

 

 

 
Obsahuje kyseliny, které zadržují železo a nenechají ho úplně absorbovat se do těla. Proto pokud jídlo zapíjíte čajem, váš organismus z něj nedostane potřebné množství železa. Odborníci doporučují pít čaj ne dříve než 1 hodinu po hlavním jídle.

4) Spánek

6

Pokud chcete po jídle spát, na vině jsou trávicí šťávy ze žaludku vstupující do jícnu. To způsobuje pálení žáhy. Nejlepší čas na zdřímnutí je 2 hodiny po jídle.

5) Lázeň

8

 

 
Pokud si po jídle dáte horká koupel, krev začne ustupovat ze stěn žaludku a šíří se po celém těle, což umožní správné trávení potravy. Lázeň je nejvhodnější provést 1 hodinu po jídle.

6) Kouření

9

Tento zlozvyk negativně ovlivňuje střeva a svaly tlustého střeva, protože vytváří překážky pro zcela dokončení procesu trávení.
loading...

Kam dál?