Zde je to, co nedělat po jídle. Lékaři po celém světě prosí, abyste se vzdali těchto návyků.


Mnozí z nás se snaží dodržovat vhodný jídelníček, aby byli zdraví a krásní, ale ne všichni si uvědomují, že to nestačí.

1

Ukázalo se, že to co sníme po jídle, je stejně důležité jako to, co jíme. Dávejte pozor na to, co zkonzumujete po těžkém jídle a zjistíte, kde děláte chybu.

1) Procházka

2

 

 
Určitě jste už slyšeli názory o tom, že je důležité, abychom se po vydatné večeři procházeli na čerstvém vzduchu. Okamžitá chůze po jídle vyvolává špatné trávení a žaludeční šťávy. Než půjdete na procházku, je nutné počkat 15-20 minut.

2) Ovoce

3

Reaguje spolu s dalšími produkty, což způsobuje proces kvašení a následné problémy s trávením. Lékaři doporučují jíst ovoce 1 hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle.

3) Čaj

4

 

 
Obsahuje kyseliny, které zadržují železo a nenechají ho úplně absorbovat se do těla. Proto pokud jídlo zapíjíte čajem, váš organismus z něj nedostane potřebné množství železa. Odborníci doporučují pít čaj ne dříve než 1 hodinu po hlavním jídle.

4) Spánek

6

Pokud chcete po jídle spát, na vině jsou trávicí šťávy ze žaludku vstupující do jícnu. To způsobuje pálení žáhy. Nejlepší čas na zdřímnutí je 2 hodiny po jídle.

5) Lázeň

8

 

 
Pokud si po jídle dáte horká koupel, krev začne ustupovat ze stěn žaludku a šíří se po celém těle, což umožní správné trávení potravy. Lázeň je nejvhodnější provést 1 hodinu po jídle.

6) Kouření

9

Tento zlozvyk negativně ovlivňuje střeva a svaly tlustého střeva, protože vytváří překážky pro zcela dokončení procesu trávení.