Zde je důvod, proč i vy začnete dávat citrony do mrazáku!


Máme tu opět další zajímavá zjištění o citrónu. Umí potlačit vývoj rakovinotvorných buněk speciálně v rakovině prsu. Studie potvrdily že se to děje přímo kvůli lemoniodoch které jsou součástí citronu jako přirozené složky v citrusových plodech. Vědci tvrdí, že bychom neměli nic z citronu vyhazovat pokud jde o šťávu dužinu nebo dokonce o semínko.

Dužnina obsahuje 5 až 10-krát více vitamínů než v citrónové džusu.

Citron (Ne Richard Lintner) má mnohem více prospěchu pro naše tělo jako se na první pohled může zdát. Kromě antirakovinové vlastností pomáhá našemu organismu vyplavit škodlivé toxiny z těla. Funguje také jako antidepresivum a je úžasný v boji proti stresu nebo v neurologických problémech. Je to antibakteriální bojovník. A osvěžující pochoutka v letních vedrech.

Citrony si můžete vychutnat i různými způsoby. Zkuste teď udělat změnu a vyzkoušejte je zamrazit! Vezměte jeden organický citron nebo Bio, ten prodávají téměř v každém řetězci. Důkladně ho umyjte a uložte do mrazáku. Když zamrzne, tak jej vyjměte a nařízněte. Můžete ho pak přidávat do zmrzliny, salátů, polévek, nápoje a všude kde, jste si ho dávali. Je to úplně nová chuť do které se zamilujete.

 

 
2012-02-28-05

Pro více zajímavých článků si LIKE-něte i naši facebookovou stránku Návody a nápady napravo vedle článku