Úvod KRÁSA A MÓDA Zbavte se bílých teček kolem očí jednou provždy!

Zbavte se bílých teček kolem očí jednou provždy!


Tyto bílé tečky neboli mílie jsou malé bílé pupínky, které se objevují na pleti a to nejčastěji kolem očí. Jedná se o mrtvé kožní buňky pod povrchem kůže, které se přemění v tyto malé bílé tvrdé cysty.

Mílie se mohou objevit v každém věku a často je mívají i malé děti. U těch však mílie samy zmizí bez nějaké potřeby je léčit nebo jakkoliv natírat či propichovat. Naopak u dospělého člověka k jejich zmizení musíme napomoct.

A proč mílie vznikají? Příčina není dosud známá, ale objevují se zpravidla tím, že dojde ke špatnému vyvinutí nebo poškození potních žláz, třeba v důsledku kožního poranění nebo i popálenin. Dalšími příčinami vzniku mílií jsou mýdla, čisticí prostředky ale i pleťové krémy, které naší pokožce nesedly. I přesto, že tyto hrbolky nijak neovlivňují zdraví člověka, jsou pro nás opravdu nepříjemnou a nevzhlednou kosmetickou vadou.

tecky-oci1

A proto vám dnes ukážeme, jak se těchto potvůrek zbavit jednou provždy!

Odstranit mílie je více než jednoduché, je ale zapotřebí dodržet následující instrukce. Nejdůležitější však je mílie nevymačkávat! Jsou to kožní cysty, které jsou velmi hluboko pod kůží a jsou citlivé. Neodbornou manipulací byste si mohli pěkně ublížit.

Jak je tedy odstranit?

Udělejte si doma směs z cukru a citrónu, která vaši pleť krásně vyčistí. Citrón obsahuje antibakteriální, antiseptické i antioxidační látky. Proto tedy smíchejte 2 lžíce cukru se šťávou z půlky citrónu. Jestliže chcete, klidně můžete přidat i jednu lžičku olivového oleje a pořádně směs promíchejte. Poté aplikujte na postižená místa a nechte 15 minut působit. Po uplynutí doby obličej opláchněte teplou vodou. A je hotovo! Pravidelným používáním této masky by mílie měly samy vymizet.

Pomohl vám tento trik? Podělte se s námi v komentářích!
loading...

Kam dál?