Zázvorový zábal, který léčí ošklivý kašel a odstraňuje hleny. To vše jen za jednu noc


Přestože kašel a rýma jsou téměř neškodné, pokud se na vás nalepí, dokáží být opravdu nepříjemné. Kašel nám znemožňuje koncentraci a není zrovna nejideálnější ani pro naše okolí.
Bez ohledu na to, jak špatný je, lze jej vyléčit už za pouhý den! V noci se však mění na hotový horor a vám obvykle nedá spát. Děti mají slabý imunitní systém a proto jsou taky náchylnější na nemoci, kašel nevyjímaje.

Sirupy proti kašli jsou obvykle sladké a chutné, ale všechno co dělají je to, že potlačují signály v mozku, které kašel a bolest v krku vyvolávají. Většina z nich obsahuje kodein a dextrometrofan, který vám pomůže usnout. Ani v těchto případech nejsou vyloučené vedlejší účinky jako ospalost, únava, bušení srdce, bolest hlavy.

Ingredience

  • Zázvorová šťáva
  • Lepící páska
  • Gáza
  • Kapesník
  • Olivový olej
  • Mouka
  • Med

Postup

Nastrouháme čerstvý zázvor ve velikosti ping-pongového míčku, šťávu vymačkáme a máte zázvorovou šťávu. Mouku smícháme s malým množstvím medu tak, aby se vám směs nelepila na ruku. Potom přidejte trochu olivového oleje a ještě trochu mouky. Směs vložíte do kapesníku a zabalíte jí do tenké vrstvy.
Obklad přelepíte lepící páskou a položíte na hruď nebo na krk. Neklaďte obklad na oblast srdce, ale mírně nad ním. Nejlepší čas, kdy aplikovat obklad je 2-3 hodiny před spaním.
Jestli budete dělat obklad dětem tak mějte na paměti, že děti nemusí spát s přilepeným obkladem.

 

Na druhou stranu, mnoho dospělých v klidu usne i s obkladem. Pro intenzivnější efekt přidejte do obkladu trochu hořčice. Má velmi dobré anti-zápalové vlastnosti a je velmi efektivní. První výsledky se ihned projeví ale proceduru musíte opakovat několik dní. Léčba není vhodná pro děti mladší šesti let a pro děti, které mají kožní onemocnění. Rachel Lim a jeho matka ze Singapuru, používají tyto metody.

Rachel Lim ze Singapuru je matka, která tento zábal aplikuje svému potomkovi. O svojí zkušenost se podělila i na Facebooku. Potvrdila jeho extrémní účinnost „obvykle po čas spánku, mu zábal přiložím na hrudník a potom začne intenzivně kašlat. A výsledek? Žádné hleny a ucpaný nos ! Ani žádný kašel!“