Úvod ZDRAVÍ Rady Zázračné účinky tohoto snadno dostupného olejíčku jsou známé stovky let. Zde jsou...

Zázračné účinky tohoto snadno dostupného olejíčku jsou známé stovky let. Zde jsou důvody, proč byste ho měli mít vždy po ruce


Když zjistíte, co všechno dokáže vyléčit a jaké širokospektrální je jeho použití, začnete jej používat, či smrdí, nebo ne. V našich končinách ho dostat běžně. Když ho podáváme dětem, napíná je na zvracení. Dospělí si však s rozmary dokážou poradit. Mnozí z nás jsou ale příliš fajnoví a v tomto směru tím sami sebe obírají opravdu o hodně.

teatree olej1

 

 
Určitě jste už někdy slyšeli o oleji z čajovníku. Bohatě se využívá ve farmacii, medicíně, i v kosmetice. Všechna tato odvětví však používají jeho originální název – Tea Tree Oil. Známý je však jako Čajovník australský či esenciální olej z Melaleuca. Navzdory mnohým názvem jde o jednu a tu jistě věc. Nesmírně léčivou věc.

Nejlepší éterický olej

Olej z čajovníku se extrahuje z listů „Melaleuca alternifolia“. Jde o běžně dostupnou australskou odrůdu volně rostoucí rostliny. Olej se z ní dostává jemnou destilaci pomocí vodní páry. Má mimořádně dezinfekční účinky a vyléčí prakticky jakékoliv zranění – od rozbitého kolena, až po herpes na rtech. Olejíček sám o sobě není drahý, přesto odborníci upozorňují na levné napodobeniny nebo falšované oleje. Cena čistého výtěžku by se neměla pohybovat na více než 300kč.

teatree olej2

 

 

 
Zázrak z Austrálie

Kromě silných dezinfekčních a antibakteriálních vlastností působí olej z čajovníku i na hojení, proti plísním a zápachu. V lékárenství je nejčastěji využíván při výrobě tablet bonbónů na cucání, které se používají na zanícené hrdlo. Čistá tekutina by se měla uskladňovat v tmavých nádobách.

teatree olej3

Nejčastější a nejúčinnější použití oleje z čajovníku

Dezinfekce: V případě drobných poranění, řezných ran, zda oparů rtů nakapejte na kosmetický tampon 4-5 kapek oleje a přikládejte na bolavé místo.

Akné: Hnisavé pupínky zlehka potírejte vatovou tyčinkou namočenou v Tea tree oil vždy před spaním. Kůže se během noci lépe regeneruje a do rána by z velké vyrážky mělo zůstat minimum a navíc se zaručeně nezapálí.

teatree olej4

 

 
Lupy: Při problémech s lupy nakapejte do šamponu, který běžně používáte 3-4 kapky čajovníkového oleje a protřepejte. Pozor na šampon, jaký používáte. Olej kapejte jen do čirých šamponů.

Ústní voda: Pokud trpíte chronickým zápachem z úst, případně máte zanícené dásně, zatněte zuby a vyplachovat si ústní dutinu touto směsí. V jednom sklenici vody smíchejte čajovou lžičku jedlé sody a dvě kapky čajovníkového oleje. Dezinfikuje a osvěžuje.

Pocení: Lidé, kteří mají problémy s pocením a navíc i se zapáchajícím pak, si často připravují přírodní deodorant z čajovníkového oleje. 50 gramů sody smíchejte s 8 kapkami čajovníkového oleje. Udržujte ji v dobře uzavřené skleněné nádobě na tmavém místě a vždy na noc si potírejte problémová místa tenkou vrstvou této směsi.

Masáž: Ti, kterým specifická vůně čajovníkového oleje nevadí, jej často využívají jako pomůcku při masáži. Mimořádně silně působí na smysly, když pár kapek smícháte s 20ml mandlového oleje.

Antimykotikum: Potírejte si nohy, případně nehty jemnou vrstvou čajovníkového oleje. Stačí 4-5 kapek. Mykóza na nehtech či plísně z nohou budou v okamžiku pryč.

teatree olej5

 

 
Ucpaný nos: Při alergii, rýmě a ucpaném nosu si kápněte 1-2 kapky do dlaní a pořádně inhalujte. Po několika hlubokých nádeších a výdechu se vás nos uvolní a opět budete mít klid.

Domácnost: Olej, který čistí a dezinfikuje, má mnoho použití i v domácnosti. Nejčastěji se jím čistí zrcadla. Do postřiku na leštění kápněte 1-2 kapky oleje a leštěte. Budete překvapeni, jak rychle bude zrcadlo čisté.

Dezinfekce podlahy: Máte parkety, případně lakované dřevěné podlahy? Při čištění těchto povrchů to věru dá člověku zabrat. Čištění podlah si usnadníte tím, že smícháte smícháte 15 kapek čajovníkového a 15 kapek eukalyptového oleje, půl šálku jedlé sody a to vše vylijete do kbelíku s teplou vodou. Vaše podlahy budou čisté, dezinfikovány a zářivě lesklé po jednom umytí.

teatree olej6

 

 
Drobné předměty: Pro dezinfekci klik na dveřích, nábytku či jiných předmětů použijte pár kapek na vlhkou utěrku a jemně přetřete. Nezapomínejte, že v čistém domově se bakterie ani viry neudržují.

Proti komárům: Pancíř proti komárům si uděláte dokonalý, když do svíčky přidáte pár kapek esenciálního oleje. Rovněž můžete olej nakapat v okolí balkonů a oken. Komárom to bude tak smrdět, že se k vašemu obydlí ani nepřiblíží. Sto procentní přírodní repelent!

teatree olej7

Tak co, ještě stále se nechystáte překonat odpor vůči čajovníkové aroma? Dejte nám vědět v komentářích.
loading...

Kam dál?