Úvod ZDRAVÍ Rady Zapálila doma bobkové listy. Až uvidíte, co se stalo po 10 minutách,...

Zapálila doma bobkové listy. Až uvidíte, co se stalo po 10 minutách, uděláte to také


Bokový list, který je listem vavřínu ušlechtilého, pochází pravděpodobně z Malé Asie a dodnes je hojně pěstován ve Středomoří. Jeho vůně a chuť je silně aromatická, a právě proto se používá nejen jako koření, ale i v léčitelství a má hned několik využití.
Pokud jste vystresovaný z práce a trápí vás časté napětí, bobkové listy vám mohou pomoci. Uvolní každodenní stres a zbaví vás úzkosti.

bobkovy-list1

Stačí vzít suchý list a v nehořlavé nádobě ho zapálit. Poté opusťte místnost alespoň na deset minut. Když se vrátíte zpět, místnost bude celá provoněná aromatickou bylinou a vnese do místnosti novou atmosféru.

Při spalování totiž bobkový list uvolňuje specifické látky, které nám pomáhají uvolnit se. Stačí pak jen v místnosti sedět, dýchat a hluboce relaxovat – zbavíte se stresu a navíc se vám srovná krevní tlak.

Bobkový list má prokazatelně uklidňující účinky, také může působit jako protizánětlivý prostředek a dokáže být i nápomocen při epileptických záchvatech. Tyto lísky totiž obsahují éterické oleje – například eukalyptol, který uvolňuje dýchací cesty a pomáhá právě při relaxaci.

Pokračování na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ