Za 5 minút sa s týmto spôsobom zbavíte bolesti hlavy. Nemusíte jesť ani predražené tabletky od bolesti hlavy


Když vás nečekaně zasáhne silná bolest hlavy a vy u sebe právě nemáte žádný prášek, který by vám od ní ulevil, začíná doslova noční můra. Přestože se může situace zdát zcela beznadějná, není tomu tak! Existuje totiž způsob, který ulevuje od bolesti úplně stejně jako prášky a možná i rychleji.

Tento způsob se nazývá akupresura a je to druh masáže, jejíž účinky jsou potvrzeny řadou vědeckých studií. Vzhledem ke své povaze, i přesto, že je to forma akupunktury a reflexní terapie, nepotřebuje žádné speciální lékařské znalosti.

Jak masírovat akupresurní body

Nejdůležitějším krokem je zaujmout pro vás pohodlnou polohu a relaxovat. Nemusíte se ani bát, že by vám masáž zabrala příliš času, v průměru trvá tak 30 sekund až 1 minutu.

Body si masírujte krouživými pohyby nebo vyvíjejte tlak. Obvykle bolest hlavy zmizí už během masáže nebo neprodleně 5-10 minut po ní.

Existuje 6 hlavních bodů, které vám pomohou se bolesti zbavit

Yintang bod

Tento bod se nazývá Yintang neboli třetí oko a nachází se mezi obočím, přesně v místě kde končí nos a už začíná čelo. Masáží tohoto bodu se také rychle zbavíte unavených očí.Zan Zhu body

Tyto symetrické body jsou umístěny ve spodní části vnitřního okraje obočí. Masáž v tomto bodě vás zbaví rýmy a zlepšuje ostrost vidění. Masáž provádějte krouživými pohyby nebo stisknutím alespoň na 1 minutu.

Yingxiang body

Tyto body jsou umístěny na obou stranách nosních dírek v souladu s očima. Pokud je chcete najít, nahmatejte si jamku v dolní části lícní kosti a právě zde se tyto dva body nacházejí. Masáží si ulevíte od bolesti hlavy, zubů a tělo zbavíte nahromaděného stresu.


Tian Zhu body

Následující body se nacházejí v zadní části hlavy mezi uchem a začátkem páteře. Masírování těchto bodů přispívá také ke zmírnění ucpaného nosu, bolesti očí i uší, silné bolesti hlavy či migrény.Shuai gu body

Shuai gu body jsou umístěny 2-3cm od spánků. Opět i zde si nahmatáte malou jamku, ve kterém se tento bod nachází. Tlak vyvíjený na tuto oblast zmírňuje bolesti hlavy v oblasti spánků a rovněž uleví od unavených očí.


He Gu body

Tyto body se nenacházejí v oblasti hlavy, ale na zadní straně ruky mezi palcem a ukazováčkem. Masáž tohoto bodu zmírňuje bolesti zad, zubů a také ulevuje od napětí v krčních svalech.