Vždycky když jsem chtěla posílit svou imunitu, sáhla jsem po tomto zázračném nápoji. Vše, co budete potřebovat jsou 3 suroviny


Chcete-li svému tělu pomoci a dopřát si pevné zdraví, tento recept je pro Vás jako stvořený. Tento jednoduchý koktejl podpoří váš imunitní systém a skvěle vás nakopne do náročného dne.

imunita napoj1

Potraviny potřebné k výrobě tohoto skvělého nápoje máte většinou vždy doma, tak vzhůru do příprav.

 

Na smoothie budete potřebovat:

1 zralé kiwi

200 ml jogurtu

špetku mleté ​​skořice

Při výběru jogurtu je to jen na vás. Můžete si vybrat s vyšším nebo nižším obsahem tuku, také si můžete zvolit příchuť.

imunita napoj2

 

 
postup:

Kiwi si očistíme, omyjeme a nakrájíme na menší kusy, které vložíme do mixéru. Následně přidáme jogurt a skořici. Necháme chvíli rozmixovat! Perfektní smoothie máme na světě.

Každá surovina, která je uvedena v receptu má vlastnosti, které jsou užitečné nejen pro naši imunitu ale i pro celý organismus.

léčivé vlastnosti

kiwi

imunita napoj3

 

 
Ovoce kiwi v průměru obsahuje až 75 mg vitaminu C a 2,5 mg vlákniny. Napomáhá čistit cévy a zároveň zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Pravidelná konzumace kiwi snižuje riziko vzniku aterosklerózy, Parkinsonovy choroby, srdečního selhání a dokonce i rakovinových onemocnění.

kefír/jogurt

imunita napoj4

Kefír mě pozitivní vliv na střevní mikroflóru. Obsahuje vápník, bílkoviny a cenné vitamíny. Má také imunostimulační účinek a zároveň odstraňuje únavu. Nezapomínejte na to, že je nejlepší konzumovat kefír když má pokojovou teplotu.

skořice

imunita napoj5

 

 
Skořice obsahuje mnoho minerálních látek mezi, které patří: vápník, draslík, železo, hořčík, zinek a fosfor. V skořici také najdeme i prospěšné vitamíny C, A a D. Toto chutné koření má antiseptický účinek, stimuluje produkci inzulínu a snižuje hladinu cukru v krvi. V neposlední řadě má pozitivní vliv i na funkci mozku a očí.

Jíst či pít kiwi byste měli hlavně v tomto chladném období nejlépe před spánkem. Téměř okamžitě budete cítit nárůst síly a skvěle tak předejdete prochladnutí.

imunita napoj6
S tímto nápojem se vyhnete chřipce, nachlazení ale i bolesti v krku. Určitě ho vyzkoušejte a sami uvidíte jaké účinky má.