Vždycky jsem měla čistý a voňavý záchod. Toto je můj tajný trik, jak jsem to docílila


Čistota toalety je nutností každé domácnosti. Avšak ne vždy se to dá dosáhnout jednoduše i přesto, že vyhodíte peníze na drahé wc čističe. Ty mohou obsahovat škodlivé přísady jako bělidlo, které je nebezpečné pro naše plíce. Pokud se chlor nacházející se v bělidle zkombinuje s jakýmkoliv typem kyseliny, může vytvořit jedovatý plyn. Kromě toho, působí jako dráždidlo a žíravina a ničí vše, s čím přijde do přímého kontaktu.

Tyto čističe obsahují kolem 10% až 50% kyseliny chlorovodíkové, kterou když vdechneme, může způsobit podráždění dýchacích cest a poškození ledvin.

Některé druhy čističů mají vůně, které dokáží přivodit bolesti hlavy, podráždění plic nebo alergické reakce.

Ukážeme vám, jak si připravit vlastní wc čistič.

INGREDIENCE

½ hrnku kyseliny citronové
½ hrnku sody
½ hrnku kukuřičného škrobu
Vodu v rozprašovači
1 uzavíratelný sáček (rozměr přibližně 250x350mm)
Formička na vytvarování čistících bombiček

Všechny ingredience kromě esenciálního oleje vložte do sáčka a dobře protřepejte. Otevřete sáček a přidejte 2 až 3 stříknutí vodního rozprašovače, opět ho zavřete a promasírujte. Toto opakujte 5 až 7-krát. Pokud se váš sáček nafoukl vytlačte vzduch. Je to způsobeno kombinací kyseliny citronové a jedlé sody.

Směs musíte hníst ručně, aby z toho vzniklo koláčové těsto. Přidejte esenciální oleje a opět místě. Našedlá směs pevně přitlačte do formiček a nechte několik dní sušit. Po dvou dnech je vyjměte a položte na vyšší místo a sušte ještě několik dní. Poté je vložte do uzavřené nádoby, kde je můžete skladovat.

Při použití je vyjměte a hoďte do wc mísy a počkejte dokud nezačnou šumět. Vezměte čistící kartáč na wc a očistěte mísu. Následně spláchněte a vaše záchodová mísa bude svěží a čistá.

bombyzachod