Úvod DOMÁCNOST Vždy jsme platili VELKÉ ČÁSTKY za vyteplení DOMÁCNOSTI. Díky těmto trikům, ušetříte...

Vždy jsme platili VELKÉ ČÁSTKY za vyteplení DOMÁCNOSTI. Díky těmto trikům, ušetříte trojnásobnou ČÁSTKU PENĚZ


Udržet si teplo v domácnosti je někdy nemožné a člověk se snaží v zimním období udělat téměř cokoliv. Nabízíme vám 11 tipů s nimiž si udržíte teplo domova.

topeni1

 

 
Jak ušetřit za vytápění

Část tepla, které vypouštějí radiátory, se neutralizuje chladem pronikajícím přes stěny. Přilepte si na stěnu z fólie, která je o něco větší než rozměr radiátoru. Díky tomu se teplota v pokoji zvýší o 2-3 stupně.
topeni2

V případě, že musíte vyměnit staré dřevěné rámy, ujistěte se, že budou maximálně zatěsněny. Do spáry mezi okny nastříkejte pěnu a nevynechejte ani prostor mezi sklem a rámem.
topeni3

 

 
Stává se, že i z moderních plastových oken může pronikat chlad. Zkontrolujte si na ně kování a správně si jej stisknutím nastavte (původně bylo nastaveno na letní režim). Pozornost věnujte i těsnicí gumě a kdyby byla ve špatném stavu, raději ji vyměňte. Tato opatření vám ušetří teplo o 1-2 stupně.
topeni4

 

 
I taková kočička dokáže uchovat ve vaší domácnosti teplo.
topeni5

Po přípravě pokrmu v troubě si na nechte otevřená dvířka a teplo se rozšíří po celém příbytku.
topeni6

 

 
Pokud máte v místnosti chlad, vyzkoušejte tento ekologický ohřev – nespotřebujete žádnou elektřinu, abyste si vyhřáli pokoj.
topeni7

Během jasných slunečných dnů si odkryjte závěsy, aby do místnosti přišlo maximum tepla a světla. Jakmile slunce zapadne, přes okna přestane pronikat teplo a naopak, do pokojů se dostává chlad.
topeni8

 

 
V zimě nemějte nábytek nebo jiné větší věci v blízkosti radiátoru, protože tak zabráníte šíření tepla do místnosti. Mimochodem, skříně si můžete přemístit podél stěn.
topeni9

Huňatý koberec na podlaze dokáže zvýšit teplo až o 1 stupeň.
topeni10

 

 
Po horké koupeli nebo sprše nechte dveře do koupelny otevřené.
topeni11

Obyvatelé vyšších pater by si měli ventilátory částečně překrýt, čímž si uchovají o 0,5 až 1 stupňů teplejší byt.
topeni12

Skutečné teplo domova se nachází tam, kde vládne láska a porozumění, kde člověk člověka zahřeje nejen slovy, ale i objetím.

Podělte se o tento článek i s vašimi přáteli, ať i oni mají teplejší domů!
loading...

Kam dál?