Vždy jsme měli problém s mravenci v domě. Potom jsem objevila trik a nyní nás všichni mravenci obejdou!


Moderní chemický průmysl nabízí širokou škálu prostředků, které se zabývají odstraněním mravenců.

Gely, tyčinky, spreje, prášky, rozpustné jedy a jiné. Všechny tyto prostředky však vědí uškodit nejen hmyzu, ale i nám.

1

 

 
Gely proti hmyzu obsahují alespoň 0,05% látky zvané fipronil, která způsobuje zvětšení štítné žlázy. Aerosoly jsou složeny z deodorovaného plynu, což může zapříčinit bolesti hlavy a tyčinky dokáží vyvolat závažné alergické reakce u dětí.

2

Pokud existuje možnost opuštění příbytku, řeší se to tak, že se místnosti vystříkají prostředky proti škodlivému hmyzu a vás tak nic neohrozí. Co ale v případě, kdy nemáte kam jít?

 

 

1) Návnada s kyselinou boritou

Jedno z nejúčinnějších řešení. Žloutek uvařený natvrdo smíchejte s něčím sladkým. Vhodný je cukr, med nebo džem. Do výsledné směsi přidejte 20 g kyseliny borité. Vytvarujte si z toho kuličky a umístěte je na místa s častým výskytem mravenců. Na druhý den uvidíte, jak budou mravenci, či jiný hmyz postupně masově umírat. Pokud budou tyto kuličky u vás alespoň jeden měsíc, náznaky hmyzu budou minulostí.
3

2) Česnek

Další způsob, jak dostat mravence pod kontrolu. Pokud vám aroma česneku nic nedělá, potřete si rozříznutými stroužky všechny spoje na podlaze.

4

 

 

3) Pasti s lepicí páskou

Fungují bezchybně. Přilepte si oboustrannou lepicí pásku podélně po celém obvodu papíru. Do středu položte malou sladkost. Bohužel, tento způsob dokáže zničit jen malou část hmyzu, proto maximalizaci účinku spolupracujte i s vašimi sousedy v paneláku.

6

Pokud se invaze hmyzu zastavila, nemyslete si, že jste vyhráli. Mohou se objevit kdykoliv a proto byste se měli začít držet těchto preventivních opatření.

Nikdy nenechávejte potraviny mravencům. Důkladně odstraňte všechny drobky, otřete linku vlhkým hadříkem a častěji vynášejte odpadky z koše.

8

 

 
Čas od času si vytřete podlahy s použitím amoniaku. Na 10 litrů vody je nutná 1 ČL amoniaku.

9

Chraňte si ventilační otvory – nalepte po obvodu odvzdušňovacího potrubí široký pás oboustranné lepicí pásky.

10