VŽDY JSEM RÁDA pěstovala DOMA TULIPÁNY v květináči, ale často uhynuly. POTOM jsem našla SUPER TRIK A TEĎ MÁM DOMA malou zahrádku


Jen si to představte: venku je zataženo, bouřky, déšť, sníh či mráz. A na vašem parapetu se nacházejí něžné tulipány, krásné a voňavé, vypěstované vašima rukama.

Nejvíce oblibě květiny, které kvetou po celý rok.

Nyní se dozvíte, jak si vypěstovat tulipány v teple vašeho domova. Představte si, že na to nepotřebujete ani hlínu! Postačí jen pěkná váza a voda …

potřebujete:

Velké cibulky tulipánů různých barev
Průhledné květináče, určené k výsadbě
Korálky, kuličky, kamínky
voda

Pěstování ve vodě:

Zajistěte si velké tulipánové cibulky, vhodné pro pěstování v domácích podmínkách. Na světě již existuje nespočet odrůd a barev – je jen na vás, která se vám nejvíce hodí.

tulipany1

 

 
Nejdříve si cibulky umístěte do lednice na 13-17 týdnů. Je důležité, aby v blízkosti cibulek nebyly skladovány jablka, jinak rostlina nebude moci vykvést.
Vložte do květináče nebo vázy kamínky a korálky, zalijte je vodou až po vrch.
Po uplynutí doby si na vrch položte cibulky směrem s výhonky nahoru. Klíčky cibulek se samy dostanou do vody, proto je není třeba ponořovat do vody, v opačném případě by nám mohly shnít.

tulipany2

 

 
Vázu s cibulkami položte na chladné a tmavé místo po dobu asi 6 týdnů.

tulipany3

Nakonec si vázu přemístěte na sluneční parapet a do 3 týdnů se budete kochat krásou kvetení.

tulipany4

 

 
Samozřejmě že květiny posazených cibulek budou kvést několik týdnů. Pokud si však cibulky zasadíte v různých obdobích během roku, budete mít na parapetu vždy barevné květy!

Tulipán je symbol dokonalé, ale zároveň krátkodobé lásky. Máme pro vás ještě jeden tip, díky kterému budete mít tulipány doma po celý rok. Kupte si v obchodě cibulky tulipánů ze země, které ještě nerozkvetli a opatrně je opláchněte vodou. Odřízněte kořínky na cibulkách a vložte je do skleněné vázy stejným způsobem, jak je uvedeno výše.

Přejeme vám jarní náladu v duši, bez ohledu na počasí za vaším oknem!

Prohlédněte si video, pro podrobnější postup pěstování tulipánů ve vodě …