Vždy jsem hledala recept na chutné nakládané zelí jako z bistra, ale nikdy to nebylo ono, dokud mi kamarádka nedala tento recept


Začněte svůj den s těmi správnými vitamíny! Zelí je zelenina, která by se v našem jídelníčku měla nacházet na pravidelné bázi. Její hlavní výhodou je, že našemu tělu dodá potřebné vitamíny a hlavně se dá jíst i samostatně. Dáváme vám do pozornosti tento recept na nakládanou zelí, jejíž chuť vás opravdu překvapí.

zeli1

 

 
Budete potřebovat:

2 kg zelí

400 gramů mrkve

4 stroužky česneku

150 ml oleje

75 ml 9% octa

100 gramů cukru

2 lžíce soli

3 bobkové listy

5-6 kuliček pepře

0,5 litru vody

postup:

Zelí a mrkev si nastrouháme na struhadle na tenké proužky. Česnek nakrájíme na menší kousky, případně ho protlačíme. Směs dobře namačkáme do zavařovacích sklenic.

zeli2

 

 
Do hrnce si dáme olej, ocet, cukr, sůl, bobkové listy, pepř a vodu. Vaříme pár minut a následně odstavíme z plotny a necháme trochu vychladnout. Touto směsí na závěr zalijeme zelí a sklenice uzavřeme. Pokud budete tento recept připravovat ve večerních hodinách, na další den bude akorát chutná a můžete se do ní pustit. Dobrou chuť.

zeli3
Skvělý recept pro ty, kteří mají rádi nakládané zelí z bistra nebo restaurace. Vzhledem k tomu, že do sklenice jde jen malé množství octa, sklenice můžete skladovat v lednici po dlouhou dobu. Ujišťuji vás, že ji ale sníte velmi rychle! Sdílejte tento recept se svými přáteli.