Vyzkoušejte 5 pozic z jógy a odstraňte nežádoucí břišní tuk!


Jóga je relaxační cvičební technika, která může být užitečná i jinými způsoby, včetně příležitosti sledovat těchto pět pozic jógy, které představují účinné řešení pro odstranění tvrdohlavého břišního tuku.

Jóga je praxe, kterou si mohou vyzkoušet i nováčci, a jak se s ní seznámíte, existují složitější pózy, které se můžete pokusit provést a dosáhnout různých cílů. Jógu mohou dělat i ti, kteří jsou těhotní, ti, kteří nejsou flexibilní a ti, kteří jsou starší (s opatrností). Jedná se tedy o vhodný způsob cvičení skutečně pro každého a břišní tuk bude brzy minulostí.

1) Kobra

1

Lehněte si na břicho s nataženýma nohama a položte dlaně pod ramena. Ujistěte se, že brada a prsty se dotýkají podlahy. Pomalu vdechujte a zvedněte hrudník a ohněte záda směrem k bokům. Protáhněte ruce rovně s dlaněmi stále na podlaze. Podržte tuto pozici po dobu 15 až 30 sekund. Pomalu vydechujte a vraťte tělo na zem na břicho na podlahu. Opakujte pětkrát, mezi cviky jsou 15sekundové přestávky.

2) Luk

2

 

 
Lehněte si na břicho. Natáhněte nohy a ruce po obou stranách těla. Ohněte kolena a natáhněte ruce vzad k nohám. Uchopte nohy a držte je. Vdechujte a zvedněte hlavu. Zkuste zdvihnout nohy výš a ohnout hlavu dozadu. Držte pozici 30 sekund. Nezapomeňte normálně dýchat. Opakujte pětkrát a mezitím dělejte 15 sekundové přestávky.

3) Ponton

3

Ležte rovně na zádech s nohama u sebe a protaženýma. Vaše paže by měly být po stranách. Vdechujte a začněte zvedat nohy a udržujte je rovně. Pokuste se zvednout nohy tak vysoko, jak můžete, zatímco si protáhnete nohy a prsty. Natáhněte ruce a snažte se dosáhnout vašich prstů. Vytvořte úhel 45 stupňů s tělem. Držte 15 sekund při normálním dýchání. Odpočiňte si. Vydechněte. Opakujte pětkrát a dělejte mezery mezi cviky.

4) Deska

4

 

 
Začněte na rukou a kolenou, ruce pod rameny a kolena přímo pod boky. Zatlačte prsty pod nohy a opřete se nohama dozadu, dokud nejsou nohy nataženy za tělem. Dále vdechujte a podívejte se na podlahu těsně před vašimi dlaněmi. Ujistěte se, že krk a páteř jsou zarovnány a zatněte břišní svaly. Držte pozici 30 sekund. Pro lepší výsledky držte pozici déle. Opakujte pětkrát a ujistěte se, že jste dýchali hluboce a odpočinuli si 15 sekund mezi opakováními.

5) Vítr

Pavanamukthasana

Zatímco ležíte na zádech, natáhněte nohy a ruce vytáhněte stranou. Udržujte nohy napnuté s patami u sebe. Během vydechování ohněte kolena a přitáhněte je k hrudi. Použijte stehna k působení tlaku na břicho, obejměte stehna rukama a držte je u těla. Držte pozici 90 sekund při hlubokém dýchání. Jak vydechujete, uvolněte kolena a vraťte ruce po stranách těla. Proveďte pětkrát s nejméně 15 sekund pauzou mezi každým opakováním.

Jóga představuje způsob, jak udělat něco dobrého pro tělo ve více způsobech. Naučte se více jógových póz, které vám pomohou dosáhnout konkrétních cílů, dokážete tak posilovat břicho a zlepšit svalový tonus i v jiných oblastech těla.