Vyrobte si nádhernou 3D vánoční dekoraci jako z obchodu jen za pomoci svačinových sáčků


S příchodem nejočekávanějšího svátku v roce bychom neměli myslet jen na zdobení stromečku, ale i na výzdobu našeho interiéru. Ta dokáže potěšit nejen lidské oko, ale také nás na sváteční období i správně naladí.

Pokud vás už nebaví kupovat každý rok zbytečně drahé vánoční dekorace, pak jistě oceníte následující návod na výrobu nádherné vánoční ozdoby. Nezabere vám více než pět minut a je tak jednoduchá, že vám s ní rádi pomohou i vaše ratolesti.

Budeme potřebovat:

7 kusů papírových sáčků

1 výkres

oboustranná lepící páska

lepidlo v tyčince

tužku

nůžky

děrovač

postup:

Nejprve budeme potřebovat samotnou šablonu. Můžete si ji navrhnout vy nebo použijete tu naši. Ujistěte se však, že velikost šablony je stejně velká jako velikost papírového sáčku.

papirova-hvezda1

 

 
Šablonu si obkreslíme na všech sedm papírových sáčků.

papirova-hvezda2

A opatrně vystřihneme.

papirova-hvezda3

 

 
Nyní budeme jednotlivé vystřižené sáčky slepovat dohromady pomocí oboustranné lepicí pásky. Na sáček nalepíme horizontálně i vertikálně pás lepicí pásky, na který přilepíme i druhé sáček.

papirova-hvezda4

Totéž opakujeme, až dokud nenalepí i poslední sáček. Při každém nalepení sáčky přitlačte a ujistěte se, že drží pohromadě.

papirova-hvezda5

 

 
Pokud rozevřete sáčky, zjistíte, že hvězdu už máme hotovou. Na závěr však budeme muset nalepit i dva pásky vystřižené z výkresu, aby se nám hvězda lépe proděravělé a aby se nám hned nepoškodila.

papirova-hvezda6

Jeden pásek nalepíme pomocí tyčinky lepidla svisle na střed přední strany, druhý na druhou stranu a dobře přitlačíme.

papirova-hvezda7

Po zaschnutí lepidla můžeme hvězdu rozevřít.

 

 
papirova-hvezda8

Na závěr si už jen děrovačkou uděláme do nalepených pásků dvě dírky a hvězdu můžeme svázat pomocí provázku nebo stužky. Můžete však použít i sešívačku a strany hvězdy jen připnout.

papirova-hvezda9

 

 
A nádhernou vánoční dekoraci máme hotovou.

papirova-hvezda10
Pokud toužíte po barevnějších variantách, hvězdy si můžete nastříkat barvou ve spreji, zda dobarvit pomocí temperových barev. Využijte různé vánoční nálepky, korálky či dekorace.

Pro lepší představivost si prostudujte následující video: