Vypadá jako zahradní domek a má jen 26 m². Když však uvidíte, jak vypadá uvnitř, nebudete věřit vlastním očím!


Mnoho z nás si zvykne postěžovat, jak by se nám žilo lépe, pokud bychom mohli bydlet ve větším. Velký dům, velká zahrada, případně terasa či balkon jsou téměř ve všech představách. No potřebujeme skutečně takové obrovské prostory? Nevystačíme si i s menším množstvím věcí, které jsou pro náš život nezbytné? Architekt a designér Chris Heininge je chytrý muž, který dokázal, že i na zjevně malé ploše se dá žít plnohodnotný život. Jeho rozkošný malý dům vypadá jako zahradní domek, ale uvnitř vás ohromí svou útulností a perfektním proporčním řešením.


Kdo řekl, že dům musí být obrovský? Pokud jste skromný a nevedete tak konzumní život, klidně si vystačíte is menším prostorem. Jednoduchý styl života, minimalismus v architektuře i designu a vlastnění nezbytných věcí je typické zejména pro asijské kultury. Právě návštěva Japonska inspirovala Chrise Heininga mnatoľko, že se kousek z této země pokusil přenést i do své vlasti.

I Chrisovi rodiče a bratři pracovali na návrzích a stavbě domů v Oregonu, Washingtonu a Arizoně. Možná právě proto měl vždy k stavebnictví a architektuře blízko i Chris. 20 let, které strávil v Hongkongu, Indii a Japonsku ho skutečně ovlivnilo. Zejména japonský cit pro minimalismus a funkční využití co nejmenšího prostoru se přeneslo do Chrisova následujícího projektu.

Malý domek, který má obytnou plochu jen 26 metrů čtverečních ukrývá vše, co by měl dům mít. Najdete v něm vstupní prostor s pohovkou, která se v případě potřeby změní na roztahovací postel pro hosty. Prostor je opticky větší zejména díky prosvětlení oknem a krásnými zatahovacími dveřmi jasně nesoucími odkaz na japonskou kulturu.


Kuchyňský kout obsahuje všechny potřebné spotřebiče a dokonce zde najdete i menší jídelní stůl a televizi.
I na schodech vidět, že celý dům je promyšlený do nejmenších detailů. Pod schody jsou šikovně schované úložné prostory v podobě zásuvek. Nechybí zde ani mini krb, který dotváří příjemnou atmosféru domova.

Ložnice se nachází ve druhém patře a širokou manželskou postel z obou stran doplňují jakési komody, které jsou vhodným úložným prostorem.

Nemusíte se bát ani o chybějící hygienické zařízení. Veškerý komfort je na místě a kromě toalety se můžete klidně osprchovat.Tento nápad a provedení, který Chris vyčíslil na téměř 60 tisíc dolarů si nyní mohou objednat různí zájemci. Dokázali byste žít v takovém domě nebo byste se cítili stísněně? Klidně nám dejte vědět v komentářích.