Vynikající mini pizzy: Nabídla jsem je návštěvě a každý se hned ptal na recept.


Tyto famózní mini pizzy budete milovat. Domácí těsto z vás udělá toho nejlepšího kuchaře. Recept je velmi jednoduchý a zvládne ho úplně každý. Nejlepší je, že na tento recept budete potřebovat jen pár surovin.

mini pizzy1

 

 
Na těsto budete potřebovat:

1/2 kg mouky

125 ml vody

125 ml mléka

1 čajová lžička oregana

1 čajová lžička soli

1 čajová lžička cukru

5 polévkových lžic oleje

1 balíček sušeného droždí

Na omáčku budete potřebovat:

kečup nebo rajčatový protlak

olej, můžete použít i olivový olej

oregano

cukr

Na oblohu budete potřebovat:

mini pizzy2

 

 

šunku

prosciutto

klobása

sýr

cibule

houby

Jak na to?

Nejprve si přichystáme všechny ingredience, které potřebujeme na těsto.

mini pizzy3

 

 
Následně si připravíme kvásek. Do misky si dáme droždí, cukr a vlažnou vodu. Kvásek necháme odstát a později přidáme mouku, mléko, olej, sůl a oregano. Těsto mícháme dokud nám nevznikne pěkný bochník a necháme ho vykynout.

mini pizzy4

Když máme těsto zpracované, vytvoříme si z něj 12 – 13 menších částí, které ještě necháme dostatečně nakynout.

mini pizzy5

 

 
Během kynutí si připravíme omáčku. Smíchejte všechny suroviny, které máte na omáčku připravené. Podle chuti můžete ještě přidat kousky čerstvé bazalky.
mini pizzy6

Z bochníků vytvarujeme kulaté mini pizzy, které potřeme připravenou omáčkou. Na mini pizzy následně poklademe všechny suroviny, které máme vybrané na oblohu. Může to být šunka, klobása, sýr, cibule, rajčata, houby ale i cokoliv co vám chutná.

mini pizzy7

 

 
Takto připravené mini pizzy dáme péct do předehřáté trouby, pečeme je při teplotě na 180 ° C, do zlatova. Hned po upečení můžete mini pizzy konzumovat.
mini pizzy8

Jsou opravdu vynikající, můžete si do receptu přidat jakékoliv ingredience, které vám chutnají. Ať už do těsta přidáte trochu parmezánu, nebo si oblohu obohatíte o více surovin, je to jen na vás. Určitě je vyzkoušejte. Přejeme vám příjemné pečení a dobrou chuť.