Vyčistěte a vyvonějte si vaše matrace tímto jednoduchým, levným a účinným ZPŮSOBEM


Někdy si matrace vyžaduje naši péči. Když si ji očistíme, zajistí nám kvalitní spánek. Není třeba vyhledat ten nejdražší výrobek plný chemikálií, ale postačí vám krabička jedlé sody a trochu esenciálního oleje, který vám přinese jemnou vůni a pomáhá vám uklidnit se a spolehlivě uspat.

matrace1

 

 
Co budete potřebovat?

jedlá soda
esenciální olej
vysavač

postup:

Před začátkem si otočte matraci, je to chytrý způsob, jak prodloužit životnost matrace a zabrání ji v prohýbání. Zatímco budete pracovat na vaší matraci, své ložní prádlo vyperete. Připravte si jedlou sodu, kterou budete mít v lahvi nebo krabičce a přidejte 10 až 20 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Přidejte levalduli, heřmánek, santalové dřevo nebo ylang lang a všechny zklidňující vůně.

matrace2

 

 
Éterické oleje jsou přírodní a antibakteriální. Po přidání oleje a dalších ingrediencí uzavřete víčko nebo láhev a rozmíchejte si vlastní koktejl. Posypeme si postel jedlou sodou a nyní už jen musíme počkat! Nechte jedlou sodu působit a pracovat, po době nejméně jedné hodiny.

matrace3

Zatímco čekáte, otřete stěny kolem své postele i celý rám. Uděláte si tak čistý a pěkný prostor na spaní. Po hodině působení jedlé sody, začněte vysávat matrace. Pořádně ji vysajte aby byla veškerá jedlá soda odstraněna.

Takovou směsí si osvěžíte svou milou postel. Stačí si ji ustlat a jste připraveni na spánek.