Úvod ZE ŽIVOTA Testy Vyberte si jednu tvář a zjistěte, zda Vás ohrožuje duševní porucha. Test...

Vyberte si jednu tvář a zjistěte, zda Vás ohrožuje duševní porucha. Test bude hotový za 2 minuty!


Lidé se vždy snažili poznat sami sebe, svou osobnost a vrhnout světlo na nepoznané vnitřek duše. Maďarský psychiatr Leopold sondy zvedl oponu, aby odkryl našich ukrytých démonů.


Jednoho dne zjistil, že lidé se stejnými duševními chorobami se zajímají jeden o druhého. Nevědomky si na druhém člověku najdou určitou tvarovou rys a buď ji považují za pěknou nebo nesympatickou. Tato teorie vytvořila základ pro obrazový test.

1

Pro ilustraci si psychiatr vybral 48 fotografií své pacienty a shromáždil je na 6 kartičkách. Na každé z nich je fotografie s pomůckou díky které můžete uhádnout duševní nemoc každého pacienta.

My vám nabízíme zkrácen test! Podívejte se na těchto 8 fotografií a vyberte si člověka, jehož vzhled vás děsí a pociťujete vůči němu odpor.

2

 

 

Výsledky

Sadista

S největší pravděpodobností potlačujete začátky autoritářské osobnosti. To znamená, že máte sklony k vládnutí a podřizování si ostatních. Pokud jste si vybrali fotografii tohoto učitele, pak se ve svém podvědomí snažíte potlačovat despotické sklony vůči jiným lidem.

V reálném životě jste mírumilovný člověk, lídr od přírody, který má v týmu autoritu. Někdy máte konflikty s jinými autoritami, což je asi pochopitelné. Máte schopnost vytvářet kolem sebe atmosféru vzájemného respektu. Tam, kde se vyskytne problém, se doporučuje, abyste raději šli s proudem, protože právě váš vzdor je zdrojem všech nepříjemnosti.

3

Epileptik

Pokud se vám tento muž nelíbí, ukrýváte v sobě nevysvětlitelnou agresi a vztek. To naznačuje něco io vaší impulzivity a podrážděnosti. Avšak tyto pocity byly „otupené“ ještě během vašeho dětství.

Každý vás zná jako dobrého člověka od kosti a stabilního vůči svým emocím. S vámi jsou ochotni se přimluvit cizím lidem a navazovat tak nová přátelství. Co se týče podnikání a práce, jste odpovědným člověkem s obrovskou dávkou entuziasmu.

4

 

 

Katatonik

Chorobná představivost a negativismus jsou charakteristické rysy tohoto typu duševní choroby. Jejich vnitřně prožívání je příjemnější a jasnější než ty, které mají v každodenním životě. Jinými slovy, člověk ztrácí kontakt s realitou díky hyperaktivní představivosti.

Jste konzervativní a nelíbí se vám změny. Je pro vás náročné věřit lidem a kvůli tomu jste nesmělí a zdrženliví. Máte rádi zvyk a občas se obáváte ztráty sebeovládání.

5

Schizofrenik

Tohoto člověka byste určitě nechtěli setkat, však? Jako dítě bylo pro vás běžné potlačovat apatii, lhostejnost a smíšené pocity. Schizofrenici jsou uzavření, neschopní jednat, těžko komunikují s ostatními lidmi a ukrývají v sobě nejedno tajemství.

Ve skutečnosti jste společenský, komunikativní a kamarádský typ člověka. Neradi trávíte čas o samotě a jste fanouškem větší společnosti. Nicméně, v hloubce své duši si uvědomujete, že ne všechny vaše vztahy s ostatními lidmi jsou skutečné a víte se obejít i bez nich.

6

 

 

Hysterika

Hysterické typy poruch jsou doprovázeny emoční nestabilitou, syndromem narcismu, bezstarostností a exhibicionizmom. Pokud jste si vybrali fotografii této ženy, toužíte po pozornosti a přesazení vlastních názorů. Mohou vás popisovat jako duchovního člověka se skromností a principy. Chcete se líbit ostatním, dáváte si pozor na to jak vypadáte a sledujete módní trendy. Obvykle si takovýto lidé nekonvenční a mají neobvyklé zaměstnání.

7

Depresivní člověk

Pokud se vám tato žena nelíbí, je pravděpodobné, že jste náchylní k depresím, které leží někde hluboko ve vás. Téměř každý zná vlastnosti tohoto stavu – nízké sebevědomí, komplexy, pocit úzkosti a viny.

Skutečnost je ale zcela jiná! Jste jednoduchý a bezstarostný člověk s aktivním životním stylem a pozitivní energií. Někdy máte sklony k melancholii, izolaci a podezíravosti. Abyste tyto depresivní stavy skryli, musíte být psychologem vašich přátel a známých.

8

 

 

Maniak

Je doprovázen nadměrnou hrdostí, plýtváním a přílišnou emocionálnosti. V reálném životě patříte k lidem, kteří jsou raději v pozadí, vyhýbáte se provokacím, konfliktům a hlučné zábavě.

9

Rozpolcená osobnost

Pokud jste již někdy měli pocit, že v sobě máte dvě odlišné osobnosti, je to docela pochopitelné. Pravděpodobně jste během dětství měli problémy se sebeurčením.

Víte o své pohlavní identitě. Pro lidi tohoto typu je důležité ukázat okolí svou ženskost nebo mužství. Vztahy s opačným pohlavím jsou pro ně velmi významné.

10

Tento test v žádném případě neznamená přítomnost duševní nemoci. Naznačuje pouze předpoklady potlačovaných impulsů a vnitřních podnětů. Některé věci se však utajit nedají a genetika dokáže dát o sobě vědět tak či onak.

Poznáváte se v popisu? Sdílejte tyto výsledky i s vašimi přáteli!
Kam dál?