Vlašské ořechy jsou všelék. Od té doby, co jsem zjistila, čemu všemu napomáhají, používám je v kuchyni mnohem častěji


Vlašské ořechy se ve velkém používají v lidovém léčitelství, ale na popularitě jim přidávají i vyjádření lékařů, kteří nesporně poukazují na jejich pozitivní vlastnosti pro lidský organismus. Konzumaci ořechů doporučují pacientům léčícím se v rámci široké škály onemocnění. Podívejte se spolu s námi jaký všelék vlašské ořechy jsou a čemu všemu dokáží pomoci.

vlasske orechy1

 

 
Ve východní medicíně je ořech považován za posvátný strom a léčí nim neuvěřitelné množství nemocí. V kuchyni má využití odjakživa a v moderní gastronomii se již několik let drží na vrchních příčkách. Vlastnosti vlašského ořechu jsou v některých případech přímo zázračné.

Stimuluje mozkovou činnost

Tvar skořápky vlašského ořechu připomíná mozek. Z tohoto faktu vyplývá i množství pověstí týkajících se užívání tohoto „léku pro mysl“. Nicméně zde nemluvíme jen o mýtech ale o skutečnosti. Ať už ořech vypadá jako mozek, nebo nevypadá, na jeden z důležitých orgánů má obrovský vliv. Omega-3 mastné kyseliny, které obsahuje, se podílejí na tvorbě mozkových buněk a kromě toho ještě i stimulují mozkovou činnost. A nemusíte je vůbec jíst na kila.

vlasske orechy2

 

 
Napomáhá zdravému žaludku

Vlašské ořechy mají vysoký obsah kalorií. 100 gramů ořechů obsahuje až 654 kalorií, což je dva krát více než obsahuje taková jistá dávka těstovin nebo pohanky. Pro zachování funkčnosti žaludku neexistuje lepší lék jako vlašský ořech. Přidávejte si ořechy do snídaně, do oběda, či do večeře. Váš trávicí trakt se potěší, když si dáte hrst ořechů na svačinu, či svačina, nebo jen tak místo čokolády. Ořechy jsou zpravidla stravitelnější v dopoledních hodinách. Budete mít spoustu energie a váš žaludek nezůstane prázdný.

vlasske orechy3

 

 
Snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění

Tento fakt je znám už léta, ale my si ho trochu přiblížíme. Vědci dokázali, že konzumace vlašských ořechů dokáže zlepšit vrstvu buněk lemujících povrch cév. Rovněž napomáhá stabilizaci krevního tlaku a zabraňuje tvorbě sraženin. Tinktura, která se vyrábí z nezralých ořechů, se používá k léčbě a prevenci ischemické choroby srdeční, angíny pectoris, arytmie a srdečního infarktu. Ze zelených ořechů se dá uvařit i lahodný džem.

vlasske orechy4

 

 
Vlašské ořechy jsou Topka v kosmetice

Olej z vlašských ořechů se používá nejen k léčebným účelům, ale i v kosmetice. Ptáte se proč? Má totiž neuvěřitelně omlazující účinky na pokožku, posiluje vlasy a nehty. Ořechová maska ​​má silné protizánětlivé účinky a je vhodná pro všechny typy pleti. Ořechový olej se snadno vstřebává do pokožky, zanechává ji hedvábnou a zároveň mimořádně regenrovanú.

vlasske orechy5

 

 
Pomáhá při problémech se štítnou žlázou

Jako ořechy napomáhají štítné žláze? Toto nebezpečné a stále častěji se vyskytující onemocnění vyžaduje náročnou zdravotní péči. Pokud trpíte onemocněním štítné žlázy, nebo v tom horším případě ji už vůbec nemáte, konzumujte hodně ořechů. Obsahují hodně jódu, který reguluje látkovou výměnu v lidském těle. Bez ní by náš život nebyl možný. Konzumaci vlašských ořechů ve velkém množství doporučují i ​​lidé, kteří žijí v oblastech výskytu žuly, nebo v oblastech se zvýšenou radiací.

vlasske orechy6
Přestože v současnosti vládne světu boom zdravé fit stravy plné proteinů, nedá nám nevyvrátil mýtus o tom, že z ořechů se tloustne. Konzumace vlašských ořechů zlepšuje metabolismus, takže vaše tělo zpracovává potravu ještě rychleji. Jezte vlašské ořechy s červenou řepou a medem a uvidíte, že sami najdete ještě kopu vlastních receptů s oříšky, na které více nedáte dopustit.