Úvod RADY A TIPY Do života Víte, že celou dobu nabíjíte svůj mobil špatně?

Víte, že celou dobu nabíjíte svůj mobil špatně?


Tohle je opravdu důležitá rada. V dnešní době vydrží baterie u průměrného smartphonu zhruba pouhý den, ale částečně si za to můžeme sami, protože jsme mobil celou dobu nabíjeli špatně. Především má spousta z nás v hlavě myšlenku, že nejhorší co můžeme udělat je nabíjet v malých dávkách a naopak nejlepší je počkat, až se mobil úplně vybije a pak ho nabít na 100%. To je ale to nejhorší. Víte proč?

Tipy pro nabíjení

1) Nenechávejte mobil zapojený v nabíječce, pokud už je nabitý na 100%
Pokud to takto uděláte a necháte ho tak třeba celou noc, má to především z dlouhodobého hlediska životnosti baterie špatný vliv. Pokud totiž bude baterka nabitá na 100% a stále bude připojena do zdroje energie, musí vytvořit energii, aby nezůstala nabitá na 100%. To znamená vysoké zatížení, což uvnitř způsobí velkou změnu procesů.

2) Nenabíjet na 100%
Jak jste už asi pochopili, neměli byste tyto lithium-iontové baterie nabíjet na 100%. Lepší je nabít baterii podle vašich potřeb. Protože připojení do elektřiny způsobuje baterii „stres“, což je v dlouhodobém horizontu ten nejhorší vliv na životnost a správnou funkčnost baterie.

3) Kdykoliv to bude možné, připojte mobil na nabíječku
Teď si asi budete myslet, že se tato hesla navzájem odporují, ale pokud pozorně čtete, tak jste určitě pochopili, že to tak není. Z mnoha testů vyplynulo, že je baterie ve smartphonech daleko „šťastnější“, když ji připojíte několikrát za den na pár minut, než když ji zapojíte jednou na dlouhou dobu.

4) Důležitý je i chládek
Baterie jsou velmi citlivé na vyšší teploty. Pokud například mobil nabíjíte v o něco teplejší místnosti a baterie se zahřeje, měli byste jej z nabíječky hned vypojit. A venku také mobil nevystavovat přímému slunečnímu záření. Zvýšíte tak vaší baterii životnost více, než byste čekali.
loading...

Kam dál?