Víte, proč je spánek na levém boku mnohem lepší? O tento by měli se měli dozvědět všichni


Pro většinu lidí je spánek pravděpodobně jedna z jejich nejoblíbenějších činností. No věděli jste, že váš spánek v určité pozici může mít vliv na váš celkový zdravotní stav? Nedávný výzkum ukázal, že spánek na levé straně těla může přispět ke zdraví mnoha vašich orgánů.

I my víme, jak důležitý je noční spánek. Proto jsme se rozhodli ověřit tuto vědeckou teorii a sestavili jsme seznam šesti výhod spánku na levé straně.

Zlepšuje fungování lymfatického systému

bok1

 

 
Lymfatický systém hraje důležitou roli v našem těle tím, že odstraní z něj odpad a toxiny. Odborníci říkají, že hrudní kanál (což je největší lymfatická cesta) se nachází na vaší levé straně. To je důvod, proč spánek na levé straně může efektivněji pomoci vylučování odpadových materiálů z těla. Kromě toho lymfatický systém také zajišťuje přepravu tuků, bílkovin a dalších důležitých látek do tkání.

Podporuje funkci sleziny

bok2

 

 
Slezina je největším orgánem v lymfatickém systému a je také umístěna na levé straně těla. Když spíte na levé straně, vaše slezina funguje efektivněji. Hlavním důvodem je gravitace. Podporuje tok krve do sleziny, což umožňuje odfiltrovat nečistoty rychleji.

Podporuje správnou eliminaci odpadních produktů

bok3

Spojení tenkého a tlustého střeva se nachází v levé části vašeho těla. Když spíte na levé straně, gravitační síly usnadňují přenést odpadní produkty z tenkého střeva do tlustého. To umožňuje rychlejší likvidaci odpadu z těla.

Redukuje noční pálení žaludku

bok4

 

 
Pokud trpíte častými pálením žaludku, pak je to dobrý nápad, abyste leželi na levé straně. V této poloze bude váš žaludek umístěn pod rovinou srdečního svěrače, který spojuje jícen se žaludkem. Pozice levé strany brání přesunu obsah žaludku do jícnu.

Vaše játra se nepřetěžuje

bok5

 

 
Vzhledem k tomu, že játra se nachází na pravé straně těla, ležící poloha na pravé straně může vyvíjet zbytečný tlak na tento orgán. Spánek na levé straně ale nedovolí toxinům a dalším škodlivým látkám přetížit vaši játra.

Je to dobré pro srdce

bok6

Na levé straně srdce přijímá krev z plic a pumpuje ji ven k tělu. Proto levostranný spánková pozice může pomoci srdci dělat svou práci snadněji a efektivněji. Když spíte na levé straně gravitace usnadňuje funkci vašemu oběhovému systému, především vaší aortě, dolní duté žíle a velké žíle, která nese odkysličenou krev z dolní části těla k srdci