Úvod RADY A TIPY Do života Víte k čemu slouží tato kapsička? Mnoho žen o tom nemá ani...

Víte k čemu slouží tato kapsička? Mnoho žen o tom nemá ani ponětí.


Kalhotky jsou kouskem oděvu (někdy vskutku titěrným), který má ve svém šatníku každá žena.

Informace z Wikipedie možná potěší ty dámy, které rády chodí „naostro“. Kalhotky, jaké známe dnes, se totiž objevily až ve dvacátém století.

Používání tohoto spodního prádla se datuje do šestnáctého století, kdy jej však nosily pouze prostitutky a dále staré a nemocné ženy, aby se chránily před chladem. Bohaté dámy měly místo nich dlouhé košile, které si zavazovaly mezi nohama, a to pouze při menstruaci.Historie kalhotek je jistě velmi zajímavá, nicméně my se vás dnes chceme zeptat, zda víte, k jakému účelu slouží jejich vnitřní kapsička, chcete-li klínek?

Víte to, či nevíte? Pokud ano, smekáme před vámi klobouk, pokud ne, nevadí. Od toho jsme tu my a naše články, kterými rádi rozšíříme vaše obzory. Záhadná kapsička v dámských kalhotkách má totiž velmi praktický a důležitý důvod.

K čemu tedy vlastně je?

Jedná se o vsadku z přírodního materiálu, např. z bavlny, která slouží k ochraně intimních partií ženy. Umožňuje prodyšnost a díky přírodnímu původu zabraňuje vzniku bakteriální a kvasinkové infekce. Kalhotky jsou často ušity z umělých materiálů jako je polyester, nebo umělé hedvábí či krajka, které narušují správnou činnost sliznice.


Ne všechny dámské kalhotky tento klínek mají; jsou to ty, u nichž se nepředpokládá delší nošení. Tolik oblíbená tanga jsou proto pro celodenní nošení naprosto nevhodná.
loading...

Kam dál?