Úvod RADY A TIPY Do života Víte k čemu je ta zvláštní kapsa v dámských kalhotkách? Máš ji...

Víte k čemu je ta zvláštní kapsa v dámských kalhotkách? Máš ji tam i ty!


Mezi námi děvčaty, nikdy vás v dětství nenapadlo k čemu slouží záhadné kapsa uvnitř kalhotek?

Moje přítelkyně, když byla malá se touto otázkou zaobírala. Přišla k babičce a zeptala se jí: „V mých kalhotkách je dírka.“ A ta jí odpověděla: „Nedávej tam prsty!“

My, mladí naivní tvorové, jsme předpokládali, že tato tajná díra slouží mladým ženám na ukrytí kondomu nebo náhradní vložky. U nás, mladých a naivních, tato kapsa zůstalo panensky nedotčená.

kapsa-kalhotky1

 

 

Konec konců, tak co to je?

Ukázalo se, že to není kapsa, ale klín, úhledně všitý doplňkový materiál z přírodní látky.

Protože při všívání není možné zašít obě strany, jeden šev zůstává nezašitý. Proto to vypadá jako sáček. Klín je potřebný pro udržování osobní hygieny, se kterou se nespojují mnohé moderní textilie, z nichž se vyrábí spodní prádlo (polyester, látky, napodobující hedvábí a satén, krajka, atd.).

Ve skutečnosti si sliznice vyžaduje jemnou péči, jinak se začne dařit bakteriím a dojde k narušení mikroflóry. Pletený klín chrání před podrážděním třením a přirozeným pocením. Proto se obvykle všívá do spodního prádla pro každodenní nošení.

Ale v některých moderních kalhotkách se tato kapsa nenachází, protože se předpokládá, že takové kalhotky se nosí jen na několik hodin. Mnohé ženy dosud vůbec netuší, na co slouží toto tajemné kapsa. Pokud vaše přítelkyně to také nevědí, podělte se s nimi o tento článek na sociálních sítích.

kapsa-kalhotky2
loading...

Kam dál?