Úvod ZDRAVÍ Rady Víte, co se začne dít s vašim tělem, pokud se neosprchujete 2...

Víte, co se začne dít s vašim tělem, pokud se neosprchujete 2 dny? Po tomto zjištění to už nikdy neuděláte!


Každý z nás má přítele nebo spolubydlícího, či známého, který nepovažuje za nutné se často sprchovat nebo dodržovat osobní hygienu. Možná ani netuší, jak nebezpečné to je.

Tělo začne uvolňovat nepříjemné pachy, vlasy začnou být mastné a pokožka začne praskat. To proto, že všechny nečistoty jsou právě na jejím povrchu.

sprchovani4

 

 
Mnoho lidí začíná den právě se sprchou. Ta tělo probere a dodá mu pocit svěžesti a čistoty. Jde o dobrý návyk, který je vhodné si zachovat.

To však neplatí pro miminka. Jejich pokožka je velmi citlivá a nefunguje stejně jako pokožka dospělých. Doporučeno je koupat 1-2x týdně.

Pokud jde o mytí vlasů, je vhodné je mýt 2krát týdně. Nebudou příliš suché a jemné. Vlasům a vlasové pokožce prospěje, pokud se pořádně promastí a přírodní oleje vyjde na povrch.

sprchovani1

 

 
Na těle a obličeji se objevují permanentně nové a nové bakterie. Průměrně se na naší pokožce zdržuje kolem 1 000 bakterií a kolem 40 typů plísní.

sprchovani2

 

Vynechání byť jen jednoho dne vytvoří živnou půdu pro choroboplodné zárodky a škodlivé bakterie, které se začnou množit na našem těle. Bakterie, které se vytvoří na povrchu těla můžou způsobit vážné infekce.

sprchovani3

 

 

Kůže navíc začne být špinavá, odumřelé části buněk mastnota a pot dopomůžou k rozmnožovaní právě těchto škodlivých bakterií. Jsou to pro ně ideální podmínky.

Sprchováním z těla se smývají všechny nechtěné mikroorganismy. Dokonce i když necvičíte a sotva se pohnete z domu, na vašem těle je vrstva špíny.

Na základě výše uvedeného se nezapomeňte denně sprchovat a odlíčit!

sprchovani5
loading...

Kam dál?