Viděli jste někdy svého pejska dělat toto? Chce vám říct něco opravdu důležitého


Mnoho lidí si pořídí pejska, aby měli u sebe nějakého dobrého společníka. Psi jsou věrní společníci a během života s nimi máme mnoho krásných vzpomínek a zážitků. Někdy nám svou řečí těla chtějí něco naznačit, a tak jako u miminek, jsme častokrát naprosto bezradní.

Zde jsou některé znaky, které charakterizují chování pejsků a vysvětlení, co znamenají.

Když vám vše nosí

Pokud vám váš pejsek nosí hračky, můžete mít pocit, že si chce hrát a chce, abyste mu házeli například míček. Co se však děje ve skutečnosti, je, že vás chce obdarovat. Je to jakýsi zbytkový instinkt, který jim zůstal z dob, kdy byly ještě divocí.

Když udržují oční kontakt

pejsek2

 

 
Když se vám pejsek zahledí hluboko do očí, projevuje vám lásku a věrnost.

Když zvedne jednu nohu

Pokud váš pejsek zvedne jednu nohu, zpozorněte. Znamená to, že něco „zavětřil“ a jde se vydat „na lov“.

Když se skrčí, aby vypadaly malí

To je znamení, že pejsek má strach a něčeho se bojí, dokonce i pokud schová ocas pod své zadní nohy. Pokud se však nemá reálné čeho bát, je to znamení, že byl v minulosti bit a zneužíván.

Pokud žvýká své věci

pejsek3

To by mohlo být znamením toho, že váš pejsek se nudí a trpí jakousi separační úzkostí. Měli byste se mu více věnovat nebo mu zakoupit alespoň nějaké nové hračky.

Pokud vám sedí na nohou

Pokud vám pejsek sedí na nohou, může to být z několika důvodů. Může projevovat jakousi dominanci nebo se utěšovat tím, že je blízko u vás. Mohl by to však také být nějaký majetnický tah, kterým chce říci: „Tento člověk patří mně“.