Věnované všem ženám, kterým je nad 40 let s láskou


Ženám, kterým je přes 40, to jsou ženské! Dávno už zapomněli na romantiku patnáctiletých, aktivitu a elán 25 let a racionální úsilí těch, co je jim přes 30.

Až museli trochu přivřít oči … Ale nakonec je znovu otevřely dokořán. A spatřily nový svět, nových sami sebe a nový život. Znovu uvěřili v něco lepšího, protože to horší se jim zpravidla už přihodilo. Ale ony to přežili – právě proto, aby znovu dokázali uvěřit v něco lepšího. A lepšího se jim dostává, protože jsou schopné vidět ho i tam, kde ho různé mladé ženy vidět nedokážou. Mají zostřené vidění, vnímavý sluch a jemné ruce. A proto k nim také to nejlepší tak lpí.

Jsou krásné. Ne – počkejte, nejsou jen krásné, jsou neuvěřitelně krásné, protože přiznávají, že mají právě takový zadek, právě takové prsa, takový nos a nohy. Naučili se právě tyto zadky-prsa-nosy-nohy mít rady.

Znají jedno tajemství, tyto dívky přes 40: už mají po krk všech těch řečí o „příjmech“, „kariéře“, „úspěchu“ a „sociálním statutu“. Teď už s naprostou jistotou vědí, že to nejdůležitější rozhodně není to, co ukazují televize, co se píše na internetu, co se hodnotí na sociálních sítích a co se probírá ve fitku. Znají to nejdůležitější a mlčí. Mlčí o tom, co je v životě nejdůležitější: život sám, jeho chuť, jeho barva, jeho rytmus, vůně, umění mít potěšení a radovat se z každého dne.

134247814_XS

 

 
Dávno nepěstují vybroušené fráze, předem připravené shovívavé úsměvy a korektní vycházkové kostýmy. Přestali „aktivně vyhledávat“. Našli toho, koho tolik potřebovali celé ty roky – samy sebe. Takové, jaké jsou. A ukázalo se, že právě takové – opravdové – jsou pro všechny kolem náramně zajímavé. A to skutečně prakticky pro všechny – a pro chlapy, co za něco stojí obzvlášť. Znovu umí srdceryvně plakat a smát se, až sotva popadnou dech. Už si odchodily své v neprůstřelné vestě společenské slušnosti, požadavků, zákazů a povolení. Přestalo je bavit ovládat se – roztáhly ruce a ocitli se na svobodě – živé, plné citu a skutečné …

Žijí tak, jak dýchají: hned bouřlivě, hned klidně, hned něžně a sotva slyšitelně a hned zas ve spěchu a s nadšením … Dýchají v rytmu života a žijí v rytmu dýchání. Konečně se jim to po 40-ce začalo dařit: žít ve stejnou dobu se životem.

Ženy po 40 jsou hrozně zvědavé. Nějak se stalo, že místo „To už dávno vím“ začínají větu „Jé, ženy, toto je tak zajímavé …!“. Tanec i jóga, programování, turistika i vaření … Vytvářejí život, navlékají si korálky svých nově objevených talentů, malují obrazy, zdobí talíře a zdolávají hory. A vše se jim daří.

tess-christian-e1423075438498

 

 
Ženy po 40 nejsou žádné usedlé paničky. Nosí dlouhé sukně, protože je to velmi pěkné. Nosí také mini, stejně tak jako džíny. A nejrůznější bižu, z domova i ze zahraničí. Vykašlali se na drahé značkové ozdůbky. Již nemusí dokazovat „také já mám na zlato“. Je pro ně důležité, aby se to líbilo jim samým. Nechtějí nic slyšet o tom, co je „moderní“, „trendy“ a „in“ v této sezóně. Potřebují, aby pro ně osobně to bylo prostě – hezké. A v tom „pěkné“ je hodně ženského, milého …

Ženy po 40 přestávají počítat kalorie. Protože láska, zájmy, pohyb, nadšení, inspirace, to vše působí mnohem účinněji než fitness a plastičtí chirurgové. A právě proto jsou tak hezké …

Ženy po 40 poslali daleko a navěky pryč time managementy, motivační a leadershipové lekce. Znají cenu každé minuty, vše stíhají a nikam nechodí pozdě, protože nikam nespěchají. Nedosahují. Nebojují. Neusilují. Prostě žijí. A jistě vědí, že po 40 je vše ještě mnohem, mnohem zajímavější. ♥