Velký zadek je zdravější zadek – Věda tvrdí, že ženy s větším pozadím jsou zdravější a chytřejší


Tohle je zajímavý vědecký fakt – podle studie provedené na univerzitě v Oxfordu jsou ženy s větším pozadím o mnohem zdravější a mají výrazně nižší hladinu cholesterolu než ženy s malým pozadím či zadkem průměrné velikosti! A to je důležitá informace.

Studie Oxfordské univezity také publikovala, že ženy s objemnějším pozadím mají skvělejší hormony, které jim pomáhají lépe bojovat s hladinou cukru a díky tomu snižovat riziko vzniku různých kardiovaskulárních chorob.

Vědci si myslí, že tomu tak je kvůli omega-3 mastným kyselinám, které se nacházejí v jejich zadku, a díky kterým mají také chytřejší děti, jelikož tyto kyseliny přispívají k vývoji mozku.

 

 
ABC News v této souvislosti uvádí: “Profesor Konstantinos Manolopoulos, který vede tým na univerzitě v Oxfordu, říká, že ženy s většími hýžděmi mají nižší hladinu cholesterolu a glukózy.”

Další dvě studie zjistily také to, že ženy s větším pozadím žijí déle a jejich tělo obsahuje více hormonů leptinu a adiponektinu.

Tuková tkáň v jejich hýždích zachytává veškeré tukové částice, čímž tělo účinně chrání před vznikem řady kardiovaskulárních chorob.