Věděli jste, že lidé, kteří spí na pravém boku, se vystavují zdravotním problémům a to velkým? Zde jsou důvody proč


Dobrý spánek se vždy doporučuje, pokud chcete zachovat zdravý životní styl. V důsledku stresu, aktivity a hektického života, my všichni musíme dát našemu tělu příležitost k odpočinku, bez pocitu stresu. Je dobré si dopřát alespoň osm hodin, což znamená, že strávíme téměř třetinu svého života v posteli. Dobrý noční spánek může dělat zázraky pro fyzické i duševní zdraví jedince, a totéž platí i pro pozici v jaké spíte.Lidé mají tendenci ke spánku v mnoha různých polohách. Spát v správné poloze nám může přinést několik výhod.

Spaní na zádech není nejlepší nápad pro mnoho lidí, protože to může způsobit dýchací problémy, a tím co spí na pravé straně může poškodit trávicí systém.

Pokud budete spát v těchto polohách vystavujete se mnohým zdravotním problémům.

Spát na levé straně může být klíčem k udržení zdravého těla a zde je důvod, proč. To umožňuje zlepšení trávicího systému, protože to dává tělu možnost hromadit živiny a zbavit se rychleji toxinů. Výzkumy dokazují, že spaní na levé stranezmierňujú příznaky pálení žáhy. I v těhotenství je dobré spát na levé straně aby došlo k lepšímu krevnímu oběhu do srdce.


Také podporuje krevní oběh a zlepšuje kardiovaskulární zdraví, což v konečném důsledku nás dělá zdravějšími. Levá strana těla je dominantní lymfatická strana na níž když spíte naše tělo má více času na filtrování toxinů, lymfy a nečistot přes hrudní dutinu a lymfatické uzliny.

Proto je dobré naučit se spát na levé straně. Víme že se to zdá divné ale dá se to naučit. Vždy si třeba před usínáním říci, i když mi to není povolí dělám to pro své zdraví. A postupem času zjistíte, že je to samozřejmost.