Věděli jste to? 6 věcí, které byste nikdy neměli splachovat do záchodu. Toto by měl vědět každý!


Dokonce i když máte to štěstí, že máte dobrý kanalizační systém a přemýšlíte o likvidaci odpadků, chceme Vás varovat, že je to opravdu špatný nápad.

Proto jsme se rozhodli s Vámi sdílet seznam nejoblíbenějších položek, které mohou zničit Vaši kanalizaci. Pro tyto položky určitě vždy používejte běžný odpadkový koš!

Podestýlka pro kočky

Silikagelová, minerální nebo kořeněná podestýlka určená pro kočky se ve vodě nerozpouští, a proto je zakázáno ji splachovat do kanalizace. Podestýlka při kontaktu s tekutinou zvětšuje svůj objem, v důsledku vstřebání veškerých tekutin, a proto může snadno dojít k ucpání potrubí. Podestýlka pro kočky zkrátka do lidského záchodu nepatří!

Kávová usedlinaTa se snadno může nahromadit uvnitř potrubí a zvýšit tak šanci na ucpání kanalizace.

Vlhčené ubrousky

Mohou jednoduše zablokovat Váš kanalizační systém, neboť se ve vodě nerozkládají. V důsledku toho budete muset čistit kanalizaci každé 3 měsíce. A to se Vám asi nechce, že?

Plenky

Gel uvnitř plenek nelze rozpustit. Naopak, při kontaktu s tekutinou nabobtná. Tím jednoduše a rychle zablokuje potrubí.

Tyčinky do ušíTy se často drží v záhybech kanalizačních trubek, čímž mohou shromažďovat další drobné odpadky, jako jsou například vlasy, v důsledku čehož dochází k zablokování potrubí.

Oleje a lubrikanty

Oleje na vaření by se nikdy neměli vypouštět do kanalizace. Olej se totiž ve vodě ochlazuje a mění se na hmotu, což může po nějakém čase způsobit ucpání kanalizace.