Úvod ZDRAVÍ Tělo Věděli jste, co vše dokážou větry odhalit o vašem zdravotním stavu?

Věděli jste, co vše dokážou větry odhalit o vašem zdravotním stavu?


Také se dívíte, jak proboha může zápach nebo četnost vašich větrů vypovídat něco o vašem zdravotním stavu? Nejste jediní.

1) Zapáchající větry

Nejčastěji vypouštíte sirovodík, tedy plyn, který se ve vašem těle vytvoří, když zpracováváte potraviny, které obsahují síru. Takže, pokud jste nedávno snědli květák, fazole, maso, brokolici nebo mléčné výrobky, tak nemusíte být překvapeni, když vaše větry budou mírně zapáchat.

2) Extrémně zapáchající větry

Pokud budete mít větry, které jsou podle vás opravdu až extrémně zapáchající, tak za to nejčastěji může nějaký chronický problém. Nejčastěji celiakie, syndrom dráždivého tračníku nebo infekce v žaludku a střevech.

3) Větry bez zápachu

Pokud si myslíte, že takovéto větry jsou normální a zdravé, tak máte pravdu! Ne všechny větry zapáchají a to platí zejména tehdy, když spolknete náhodný vzduch nebo oxid uhličitý, který často najdete v bublinkatých nápojích, které jste vypili předchozí den.

4) Časté větry

Zdraví člověk si denně průměrně prdne asi tak 20x. Pokud je ale u vás toto číslo větší, tak to určitě není nic z čeho byste si měli ze zdravotního hlediska dělat těžkou hlavu. Nejčastěji mají časté větry lidé, kteří často jí ovoce a zeleninu, která je sirnatá. Přijmete tak vyšší podíl sacharidů a cukrů. Větry se také vyskytují častěji po zkonzumování především cibule a česneku.
loading...

Kam dál?