Vědci vytvořili prasečí vajíčko zkřížené s lidskými buňkami! Jedná se o obrovský převrat ve vědě!


Vědci přišli s velmi zajímavým obejvem. Podařila se jim věc, o kterou usilují již mnoho let. Brání tomu však etická překážka…

Není se čemu divit!

Mezidruhové křížení je něco, co v nás lidech vyvolává určitý respekt a velký údiv. Vkládání lidských genů do genů zvířat na první pohled vypadá skutečně hodně strašidelně a mnozí z lidí si vzpomenou například na horor ze 70. let – Ostrov doktora Moreaua, kde vznikaly podobným způsobem skutečně zvláštní a strašidelné kreatury.

Děje se to teď skutečně?

Asi nikoho nepřekvapí, když napíšeme, že žádné hororové scény se v laboratořích skutečně neodehrávají. Ale to, co se nyní podařilo vědcům v USA je skutečně velmi pozoruhodné.

Poprvé se jim podařila velmi převratná věc. Vytvořili tzv. Chiméru, což znamená, že se jim úspěšně podařilo vložit do prasečího embrya v rané fázi vývoje, lidské kmenové buňky.

A co to znamená?

Chiméra je mýtická bytost, která je složená z několika různých druhů živočichů. Je to bytost s tělem a hlavou lva, z krku jí vyrůstá hlava kozy a ocas je hadí. A i když ve skutečnosti jsme od reálných chimér ještě opravdu hodně daleko, minimálně na buněčné či laboratorní úrovni se vědcům nyní chiméru podařilo vytvořit.

Nemá sice lidské tělo a prasečí hlavu, ale i tak je to velký úspěch.

Další ZAJÍMAVOSTI najdete na další straně1
2
3
4
5