Vědci našli zcela zachovalé tělo, které je 500 let staré. Největší šok ale přišel, když zjistili, co bylo uvnitř


Když si představíme 500 let staré pozůstatky osoby, možná si myslíte, že bychom mohli najít nějaké kosti nebo možná nějaké zbytky materiálu, který kdysi býval oblečený. Představte si tedy překvapení vědců, kteří našli zcela zachovalé tělo dívky. A to jí bylo jen 15 let v době její smrti.

Její tělo bylo zmrazené v blízkosti argentinské sopky. Vlasy dívky, tělo a pleť byly zázračně uchovány při ideálních teplotách, takže to opravdu vypadalo, jako by zemřela teprve nedávno.

Inkové často obětovali děti tohoto věku jako oběti ke svým bohům. Tyto obětní obřady se nazývaly capacocha a obvykle následovaly nějaké významné kulturní události – jako je například úmrtí císaře nebo nekontrolovatelný hlad.

Vědci, kteří našli dívku, byli schopni určit, že trpěla onemocněním podobným tuberkulóze a nyní doufají, že vzorky odebrané z jejího těla ve skutečnosti mohou pomoci při hledání léku na moderní nemoci.

Upřímně jsme ani sami netušili, že orgány by mohly být zachovány tak dobře po dobu tolika let a jen za pomoci přírodních sil …

Do komentářů níže nám pište, co si o tomto myslíte. A pokud vás tento článek zaujal, nezapomeňte se o něj podělit se svými přáteli na Facebooku!