Vědci doporučují všem ženám okamžitě přestat nosit podprsenku. A takto to zdůvodnili.


Mezinárodní den bez podprsenky je 13. října, vědci však už dnes varují všechny ženy před nevýhodami jejího nošení, jelikož zvyšuje riziko rakoviny prsu.

Hlavní funkcí podprsenky je udržovat ženský hrudník krásný, souměrný, plný a správně položen. Studie však prokázaly, že nošení podprsenky má více nevýhod než výhod.

Jean Dennis Rouillion, profesor a sportovní vědecký pracovník na Univerzitě Franche-Comte, provedl výzkum, který trval 15 let, a do kterého zapojil 330 žen. Zkoumání podrobil pozitiva a negativa nošení podprsenky.

Tohoto výzkumu se zúčastnili ženy od 18 do 35 let, a všechny z nich nosily podprsenku už od puberty. Výsledky byly šokující!

Nošení podprsenky prý nijak nepomáhá proti působí zplihle prsou, úlevě od bolesti (v případě, že mají větší rozměry) nebo při podpoře hrudníku. Efekt byl opačný, působí zplihle prsou podporuje. Ba co víc, bradavky žen, které během výzkumu přestaly nosit podprsenku se nadzvedla až o 7 mm.

Profesor Jean konstatoval, že nenošení podprsenky se projevilo i v krevním oběhu, protože u žen, které ji přestaly nosit se zvýšilo množství kolagenu, tzn. že zlepšila se jejich elasticita a pevnost.

Ačkoli množství žen nosí podprsenku jen proto, aby nenechali svést resp nerozptylovaly ostatních, její nenošení paradoxně zlepší jejich vzhled a zdraví.