Ve spíži měla stále nepořádek. Vyklidila ji a nainstalovala do ní něco, co vyřešilo všechny problémy


Mnoho lidí má někdy problém zorganizovat si věci. Ať se již jedná o volný čas a povinnosti, nebo o pořádek v domácnosti.

My mladí víme, že je jednodušší zavřít dvířka na skříňce a nepořádek ignorovat. Vždyť ho přece není vidět, takže vlastně neexistuje. Pokud máte podobný problém, například při skladování potravin ve vaší spíži, máme pro vás řešení. Takto svou spíž vylepšila Emily.

Organizování vede ke zdravější a čistší kuchyni a vaření bude o dost jednodušší, pokud budete mít ve věcech pořádek. Už nebudete muset usilovně hledat ingredience všude možně po skříňkách. Co si myslíte o takové „předělávce“? Jaké jsou vaše tipy na organizování a pořádek?

Předtím

spajzka1

 

 

Asi chápete, proč tato spižírna potřebovala lidskou ruku. Hodně polic, mnoho věcí, prostě noční můra kuchyně. To byl ten správný čas, aby se něco změnilo.

spajzka2

Krabice se váleli po podlaze, všude spousta obalů a věru ani potraviny by neměly být takto skladovány.

Vyklizení

spajzka3

 

 

Prvním krokem přeměny je všechno z polic vyklidit. A mám na mysli opravdu všechno. Uspořádávání se může začít již při tomto kroku. Zkontrolujte minimálně trvanlivosti výrobků, nepotřebné můžete vyhodit někam před kontejnery, někdo si z těch věcí, pro vás již nepotřebných, může cosi urvat a zužitkovat. Samozřejmě, pokud nejde o jídlo, které je již značně zkažené. Znáte ten pocit, když se stěhujete a díváte se, kolik mnoho věcí máte a vůbec nechápete, jak se to do vašeho bytu mohlo všechno vejít? Myslím si, že takový pocit zažijete i v tomto okamžiku.

Seznamte se s novým kamarádem

spajzka4

 

 

Tím myslím tapetu. Je na vás, jaký vzor zvolíte, ať už bude barevná, bílá, se vzory nebo bez. Je to levné, potřebujete její málo a udělá z vaší spíže nový prostor. Emily zvolila klasickou bílou. Takto vypadá její spíž s tapetami. Už nyní můžete vidět, jaký je to rozdíl. Police mají jistý francouzský šmrnc a vypadají trochu více profesionálněji.

spajzka5

Nejoblíbenější organizační nástroj, který Emily použila? Budete překvapeni, ale je to podnos na dort. Tento pomocník není jen skvělý při pečení a dekorování, ale dá se využít i takto. Emily je nainstalovala, aby vytvořila další skladovací místo a usnadnilo jí to i přístup k některým ingrediencím.

spajzka6

 

 

Takhle to vypadá, když je vše namontováno.

spajzka7

Podívejte se, kolik místa ušetřila.

spajzka8

 

 

Kromě modernizace regálů, Emily také vylepšila skladování některých potravin. Takové velké skleněné nádoby koupíte již nyní za pár korun a mohou zahrát hodně muziky. Můžete v nich skladovat mouku, cukr, sušenky, v menších i koření nebo bylinky. Samozřejmě si nezapomeňte polepit i etikety, abyste věděli, kde co máte.

spajzka9

Průhledné nádoby na cereálie nebo těstoviny jsou také tou správnou volbou. Je přece mnohem jednodušší, když potraviny vidíte. Stávají se tak rychle dostupné a nemusíte hledat celou věčnost v nepořádku. Vytvoříte i úložný prostor pro pomůcky do kuchyně a různé mixéry, toustovače a podobně.

 

 

spajzka10

Dokonce můžete skladovat i kuchařské knihy. Když jsou všechny věci na dosah, Emily mnohem raději tráví čas v kuchyni a připravuje jídlo pro svou rodinu.

spajzka11

Pokud se vám tento nápad líbí a máte pocit, že i vaše spíž potřebuje malou rekonstrukci, neváhejte a inspirujte se. Možná vymyslíte něco ještě mnohem kreativnější a hlavně něco, co bude vyhovovat přímo vám. Podělte se o své názory a nápady v komentářích.